Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy alap jogász diplomával...

Egy alap jogász diplomával hol lehet elhelyezkedni kb milyen fizetéssel?

Figyelt kérdés
2021. febr. 23. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Az alapot arra értetted, hogy szakvizsga nélkül? Bármilyen olyan munkakörben, ahol nem az számít, hogy milyen diplomád van, hanem csak az, hogy legyen valamilyen.
2021. febr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy értettem hogy 5 év alatt elvégeztem a jogi egyetemet, de nem specializálodtam semerre.
2021. febr. 23. 21:48
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Azért a jogi végzettségűek nem úgy gondolkodnak, hogy bárhová elmennek, mindegy lenne nekik.
2021. febr. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem is bárhova. De hol lehet elhelyezkedni vele, ahol jól is fizetnek?
2021. febr. 23. 22:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Pesten hivatalban lehet nettó 250-300 is, vidéken 180-220. Ha az alap jogász diplomához nincs nyelvtudásod, nagyjából ez a csúcs (bár ma már itt is szokásba jött egyezkedni). Magánban ügyvédnél nyelvtudástól és tapasztalattól függ, amúgy minimálbér vagy annyi se, multinál kb mintha hivatalnál lennél. Bár oda kellhet nyelvtudás. Mondanám, hogy a szakvizsgáig bekkeld ki az időt a közszférában (jó fizu, nyugis munka), de én ezt csináltam és némileg bánom, most az ügyvédi irodák nem kapkodnak utánam (bár ezt ki lehet kerülni azzal, ha jogi előadóként, vagy bírósági fogalmazóként töltöd el a szakvizsgához kellő 3 évet, mert az jó ügyvédi tapasztalatnak is, tehát alapíthatsz saját irodát).
2021. febr. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi utolso!
2021. febr. 25. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!