Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemény a Szegedi Radnóti...

Vélemény a Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium speciális matematika szakmáról?

Figyelt kérdés
A fiam oda jelentkezett, nagyon jó matekból, nem egy matek versenyt nyert már meg. Jó-e neki ez az iskola, tényleg egy versenyistálló vagy túl van hypolva és nem is akkora durranás. Ha lehet akkor személyes véleményt szeretnék.

2021. febr. 28. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Nos... Én a humánról tudok nyilatkozni, mert bár nem oda mentem, beszéltem egy ottani tanárral.

Egyébként teljesen korrekt, kedves, jó társaság volt, de azt mondta, hogy csak akkor jöjjek ide, ha 4 évig kizárólag tanulni akarok.

Nem tudom, hogy csak viccből mondta e, vagy nem... Meg az is igaz, hogy egy humán szakon az ember egészen más dolgokkal kűzd, mint egy matekon, szóval más lesz az időbeosztása.

Tény ami tény, kemény iskola. Az ország talán "legegyházibbja"... Vagyis, az egykori igazgató így fogalmazott. Hogy ez jó e, vagy nem, egyéni döntés.

A diákság biztosan remek, vagyis amennyit arról hallottam, a közösségre nincs panasz.


Azért remélem, bejut, ha akar! :)

2021. febr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
küzd*
2021. febr. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Most rakták fel a rangsort és első helyen vették fel.
2021. márc. 1. 16:15
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Gratulálok neki! :)


Bár igazából még nem vették fel, csak a rangsor elején van... De jah, azon az előkelő helyen fogják :D

2021. márc. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Ez egy 6 osztályos specmat osztály akkor? Szóval 12 évesen van a felvételi?


Azt tudni lehet, hogy heti hány óra matematika van?

2021. márc. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit tudok ehhez hozzáfűzni, hogy én az ELTE-re járok matematika szakra, sokan jöttek ide a szegedi Radnótiból, és ők mindig az élvonalban vannak, a legjobbak között. Akikkel én beszéltem, szerették a sulijukat, erős volt ugyan, de nagyon jó alapokkal érkeztek egyetemre az ott végzettek.
2021. márc. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves 5. válaszoló

Azt hiszem a Radnóti oldalára ki van rakva, hogy heti hány matek lesz, ha jól emlékszem évről évre egyre több lesz hetente. Ha jól emlékszem 7.-ben heti 6 matekórájuk lesz.


Igen, 12 évesen írta a felvételit.

2021. márc. 6. 23:02
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

7

Igaz, ott van, hogy az első 2 évben heti 6, utána is csak heti 7 óra matek van már csak. De lehet, hogy ezen kívül még lehet valami téma szerinti matek szakkör vagy gyakorlat is, tanároktól függően.

2021. márc. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Péntekenként, az utolsó óra után van egy ilyen "kötelezően ajánlott" matekos szakkör

Vagyis, a mostani nyolcadikosoknak van, nem tudom, hogy ez hagyomány e, vagy csak az ő kiváltságuk

2021. márc. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én radnótis vagyok, nem spec matekos ugyan, hanem matfizes. Ezzel szemben elég jól ismerem azokat a tanárokat, akik a hatosztályos tagozatot szokták tanítani.

Nem fogok köntörfalazni, kemény lesz. Itt nem a babusgatáson van a hangsúly. Vagy csinálod vagy csinálod. Különben nem lesz kellemes 6 éve a kissrácnak. Viszont abból kifolyólag, hogy elsőnek vették fel, gondolom igen szorgalmas és jóképességű. A Radnótiban az a nagyszerű, hogy a kiemelkedő diákokat is tudják még sokkal jobbá tenni és a nem matekzseni, mégis átlagon felüli képességűek is képesek kiemelkedni. A matematikaoktatás kifejezetten színvonalas a sulinkban és nagyon gratulálok a felvételhez. Ha bírja a strapát, akkor szinte biztosan nagy emberré teszi majd a Radnóti.

2021. ápr. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!