Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem vesznek fel szakkoll...

Miért nem vesznek fel szakkollégiumba?

Figyelt kérdés

Akik szakkollégisták, mesélnétek róla, hogy milyen eredményekkel kerültetek be?

Mennyi időt vesz el a szabadidőtökből?

Van olyan aki több szervezetnek tagja és pluszban szakkolis is? Hogy tudjátok ezt a sok mindent összeegyeztetni?

Jelenleg egy egyetemi szervezet tagja vagyok, de ezt kevésnek érzem, ezért gondoltam a szakkollégiumra. Valamiért eddig ahova jelentkeztem nem sikerült bekerülnöm, és nem nagyon értem az okát. Az átlagom 4-es fölött szokott lenni egy kicsivel, viszont publikációm nincs. Elég hülye kérdés, de nincs az ismerőseim körében szakkolis. Bármilyen tanácsot, tapasztalatot ezzel kapcsolatban, szívesen vennék. Mit szeretnének a szóbelin visszahallani stb.



2021. febr. 28. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Mindenfajta cinizmust mellőzve írom, hogy a szakkollégiumokba amellett, hogy nyilván számít a szakmai önéletrajzod (átlag, TDK, diákszervezetek, tanulmányi versenyek stb.), a legfontosabb, hogy nekik mennyire vagy szimpatikus, ebbe beleszámítanak a nézeteid és bizony arcra is "osztályoznak".


MCC-be például nem fogsz tudni bekerülni baloldali világnézettel, szintúgy a másik oldalon TEK szakkollégiumban nem látnak szívesen, ha jobboldali gondolkodásmódod van.


A legtöbb szerintem amit tehetsz egy sikeres felvételihez, az az, hogy már annak időpontja előtt rendelkezel a kinézett szakkollégiumban kapcsolatokkal, akik adott esetben a malmodra hajtják a vizet.

2021. márc. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%
Az elozovel ertek egyet en is. Tobb szakkollegiumot probaltam en is, ismeroseim is, ugyanez a tapasztalat. Valahol az otdk-nal, 4 nyelvvizsganal, kulfoldi onkentes tapasztalatoknal, 6 feletti atlagnal is jobban szamitanak a kapcsolatok, akkor is, ha az illeto semmit nem tud felmutatni. MCC-be be se jutott olyan, aki ne hangoztatta volna hogy hivo kereszteny. Nem vagyok en sem ateista, es egy szoval nem mondom, hogy ok rossz emberek lennenek, mert nem, de tenyleg semmi mast nem tudtak, se egyetemi kulon munka, se tarsadalmi.
2021. máj. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
87%
Szeretnék ellenvéleményt megfogalmazni. Én is azt hittem, hogy megszorítás ér majd azért, mert nem vagyok X.Y. akármije, hiába van jól mutató önéletrajzom. Az MCC-be szóbelire behívtak, kedvesen bántak velem, alapvetően logikai-problémamegoldó képességeimre voltak kíváncsiak. Volt 1-2 kérdés, ami direkt provokatív volt, de ha nagyon be szeretnél kerülni, ki lehet találni, milyen választ várnak. Minden szakkoli tükröz egy szellemiséget, és igaz, hogy elvárják az ehhez alkalmazkodást. Szerintem megér egy próbát bárhová jelentkezni, ha nem bírod, úgyis kiderül és több a 0 tapasztalatnál.
2021. júl. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát az érdekes tehetségesgondozást lehet, hogy alkalmaskodó kell a szellemiséghez.
2023. jan. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!