Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha webfejlesztéssel szeretnék...

Ha webfejlesztéssel szeretnék foglalkozni, akkor milyen egyetemre lenne érdemes mennem? Főleg a front end oldal érdekel.

Figyelt kérdés

2021. márc. 6. 15:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Ahhoz nem kell egyetem, van programtervező felsőoktatási szakképzés. De leginkább saját erőből tudod megtanulni, vagy valami netes tanfolyamon.
2021. márc. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenképp egyetemre akarsz menni, akkor a programtervező informatikus alapképzés.
2021. márc. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem iparművészeti vagy képzőművészeti vagy METU animáció szak. Nem egészen értem, miért nincs Magyarországon médiatechnika szak, mint a világ fejlett államaiban. 20 évvel vagyunk lemaradva, és még ott se javítunk az oktatási rendszeren, ahol könnyű lenne.
2021. márc. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A felsőoktatási szakképzzéssel úgy vagyok, hogy az is 2 év, a Bsc meg 3, annyira nincs sok különbség.De cáfoljatok meg, ha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban.


A programtervező informatikus alapszakról van tapasztalat? Azt hallom, hogy nagyon sok a matek. Nem a matekkal van alapból a bajom, de fölöslegesen sem szeretnék 8 különféle matekórára járni, amiknek a nagy része nem is kell a programozáshoz.


Ez az iparművészeti/képzőművászetivel újat mondtál. Nem tudom, hogy ott milyen kapcsolódó szakok vannak, de utánajárok. METU animációról se tudok sokat, de az kicsit nekem más teeületnek tűnik.


Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat.

2021. márc. 8. 11:46
 5/13 A kérdező kommentje:

Ez a művészi irány szerintem nem a legjobb. Nemcsak webdesign van, hanem nagyon sok más és programozás egyáltalán nincs.

Lehet, hogy én látom rosszul, de egy frontend inkább infó kiegészítve a designnal.Ráadásul ma már sok grafikus is van meg webdesigner én inkább a weboldal tényleges megvalósításával szeretnék foglalkozni.

2021. márc. 8. 12:38
 6/13 A kérdező kommentje:

értem ezt úgy, hogy inkább a programozás részével foglalkoznék

persze a design része is tetszik, de arra szerintem sok grafikus van

2021. márc. 8. 12:40
 7/13 anonim ***** válasza:
35%
Szia! SZTE proginfón vagyok. Nálunk mindig reklámozzák ,hogy aki nem akar matematikai következtetőrendszereket, mesterséges intelligenciát tanulni, amihez sok matek kell, az üzemmérnök informatikusnak menjen. Ez a szak még viszonylag új, nincs sok tapasztalat róla, de állítólag pont azért hozták létre, ha valaki nem szeretne sokat matekozni mert pl webfejlesztő vagy DevOps vagy IoT vel szeretne foglalkozni akkor neki valóban felesleges dolgokat tanulni. BSC annyiból jobb ,hogy lesz papírod is, amúgy ezeket otthonról, vagy okjvel is meg lehet tanulni.
2021. márc. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Azért szeretnék BSc-t mert, a többi is 2 év a BSC meg 3 és fél. Időben nem nagy a különbség. Plusz szerintem rengeteg programozó lesz egy pár év múlva és akkor majd lehet, hogy kelleni fog a papír.

Üzemmérnökit majd megnézem.

2021. márc. 12. 11:04
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a matekot tényleg nem erőltetnéd proginfó szinten, akkor üzemmérnöki vagy gazdaságinformatika. Mondjuk én gazdinfós vagyok és szerintem nem akarnál számvitellel szenvedni meg a többi gazdasági tárggyal + itt is van azért matek.


[link] Itt egy BME üzemmérnöki tanterv. Én nagyon nem hallottam erről a szakról kb semmit, de így tanterv alapján nem tűnik rossznak.

[link] Itt meg pl ahova én járok gazdinfo tanterve. De itt is látod, hogy gazdinfón több matekos tárgy van + a specializációk sem olyanok, szóval tényleg lehet üzemmérnöki lenne neked jó.

2021. márc. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9-es vagyok, keress rá ilyen webfejlesztésses gyakornoki állásokra vagy rendes munkákra. És ott általában szokták írni, hogy milyen diploma jelent előnyt.

(próbáltam keresni, de nagyon nem láttam olyat, hogy milyen szak jelentene előnyt)

2021. márc. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!