Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha webfejlesztő és frontend...

Ha webfejlesztő és frontend terület érdekel, akkor mit tanuljak?

Figyelt kérdés

Az informatika karokon minden csupa matek és backend. Engem a frontend, design és webfejlesztés érdekel.

Hogyan kell ezen az úton elindulni, hogy állást kaphassak? Milyen iskolai végzettség kell hozzá?


Lehetek sikeres ebben diploma nélkül? Vagy infó diploma nélkül mindig a bérlista alján maradok a cégeknél?



2019. júl. 18. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:

A rövid válasz az, hogy igen, hasznos az informatikai diploma, de jogosak az ellenvetéseid. Jobb országokban (Németország, Svédország) vannak erre specializált szakok, itthon egyedül a Metropolitanon van webfejlesztő szak. Az nem tudom, milyen.


Pár megoldásom a problémádra:


1) Könnyített informatikai szakok: üzemmérnök (BProf), gazdaságinformatika


2) A művészeti oldaláról közelítve a problémát: ipar- vagy képzőművészeti egyetem. Ez azért is jó ötlet, mert profi grafikusnak lenni nagyon nagy előny a webfejlesztésben.


3) Marketing BSc. Nekem ez van, és ezzel voltam webprogramozó 10 éven át. Webfejlesztéshez elég ez a diploma, de rátanulsz online platformokon (Udemy, Coursera, edX) és szerzel certifikációkat (Udacity nanodegree a legértékesebb a nyugati piacon, de a Coursera Specialization is jó), és ezzel elleszel.


A jó hír, hogy a webfejlesztés egy no bullshit pálya. A papír senkit nem érdekel, csak a munkáid. CV helyett egyből a munkáidat nézik... itt nehéz mellébeszélni.


A rossz hír viszont, hogy a front-end fejlesztés is egyre bonyolultabb, egyre inkább kell hozzá tudni programozni... ezért jó ötlet informatika szakon végezni hozzá.

2019. júl. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos és tartalmas hozzászólást!

Nincs baj a Java-val vagy Pythonnal, mindkettőbe belekóstoltam már, csak napi 8 órában az annyira nem tetszene. Elgondolkodom a lehetőségeken, nagyon köszönöm!

2019. júl. 18. 17:01
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
diploma nélkül nem hívnak be interjúra az informatikában
2019. júl. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez utóbbit első kézből tudom, hogy nem igaz.
2019. júl. 18. 17:40
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Multinál a diploma a beugró. Webstúdióban pedig a referencia. De hosszú távon tényleg kell a diploma, már csak a tudás miatt is.
2019. júl. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Milyen olyan tudást ad az egyetem, amit webfejlesztőként használni fogok a munkám során? Őszintén, nem kötekedésből kérdezem.
2019. júl. 18. 18:07
 7/10 anonim ***** válasza:
24%
Az egyetem tudod, mit ad? Egy nagy büdös lófaszt, már a szar magyar egyetemek legalábbis biztosan. Emelett ad még egy diplomát is, ami, mint mondtam, kell az interjúhoz. Néhány éve még nem kellett, de most már igen. 100 jelentkezőből valahogy ki kell dobni 80at.
2019. júl. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tehát csak nagyon nagy vonalakban, hogy miket kell tudnia egy webfejlesztőnek (nem teljes lista csak amik hirtelen eszembe jutnak)


Rendesen programozni erősen típusos nyelvben (Java, TypeScript stb.)

OO, FP, MVC

Design patterns

Adatstruktúrák és algoritmusok

Reaktív programozás

TDD

Parallel computing, threading stb.


TCP/HTTP protokoll, WebSocket stb.

HTML, CSS, SASS

Bootstrap, CSS Grid

Angular, React vagy Vue

TypeScript és/vagy ES6

REST, GraphQL


Valamilyen szerver oldali technológia (gondolom ez az alap):

Python/Web2py/Django

PHP/Laravel

Node.js/Express

Go

Java/Spring

Stb.


PostgreSQL, MySQL, MariaDB stb.

MongoDB

ORM


Webes architektúrák, microservices, rendszertervezés...


Cloudból AWS, Azure és/vagy GCP valamilyen szinten

Serverless/lambda

Webszerverek (Nginx, Apache, Tomcat...)

Docker/Kubernetes


Git


Csak vázlatos lista, és akkor a grafikai részt nem említettem. Nyilván ki lehet pipálgatni, hogy ezt egyik egyetem se tanítja így meg; de mégis a munkáltató számára a diploma az egyik olyan garancia, ami legalább minimális szinten bizonyítja, hogy tudsz kódolni, ismered a TDD alapjait stb.

2019. júl. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a gazdinfó nem jó ötlet. Ha nem érdekel a gazdasági, csak az infós rész, akkor elég nagy szívás lesz. Én is erre a szakra járok és a számviteltől stb. égnek áll a hajam.

Ez a művész irány meg szerintem megint nem az igazi, ha programozni is akarsz. Egy művészi suli akkor nagy előny, ha grafikával vagy csak webdesignnal akarsz foglalkozni. A frontend is inkább infó kiegészítve a designal, de nem fordítva.


Elég nagy szívás, hogy gazdinfón, mérnökinfón és proginfón semmi más infós szak nincs. Engem speciel se a sok számvitel meg gazdaság, se a fizika meg a heggeesztés, se a rohadt sok matek nem érdekelt.

Sajnálatos, hogy informatikát csak mással együtt lehet tanulni, nincsenek ágak specek, olyan szakok, mint külföldön.

2021. márc. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
[link] Itt van ez a roadmap az irányokhoz biztos segít.
2021. júl. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!