Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Reálisan nézve, ahhoz hogy...

Reálisan nézve, ahhoz hogy valaki ügyvéd lehessen, nagyon okosnak kell lenni?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés. Nagyon érdekel ez a szakma, és úgy érzem jó lennék benne. Viszont az oda vezető út nem biztos hogy sikerülne, sose voltam kitűnő tanuló.
2021. márc. 14. 22:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát nem is feltétlen a nagyon okoson van a hangsúly, inkább nagyon türelmesnek szerintem, meg bizonyos szinten nagyon aok pénzednek is kell lennie, legalabb is nem árt. A jogász szak 5 év, ez anyagilag sem kevés, ha államin bejutsz, akkor is nappalin koli, tankönyvek stb. Nem kis költség 5 év alatt. Utána még 3 év ügyvéd bojtárkodás egy ügyvéd mellett szinte ingyen, vagy éhbérért, aztán leteszed a vizsgát és lehetsz ügyvéd.

Maga a jogi egyetem nagyrészt seggelős szak. Nem feltétlen kell hozza 180-es IQ, de türelem kell. Első évben van 1-2 szórótárgy (Magyar Alkotmánytörtenet, Római jog 1-2), de később is lesznek húzósak, mint a polgári jog, munkajog, közig jog. Szóval eléggé magolós idegörlő szak, de ha jól mennek a humán tárgyak előbb-vagy utóbb rááll az agyad.

2021. márc. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!