Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki hogyan vélekedik arról,...

Ki hogyan vélekedik arról, hogy idén a vírusra való tekintettel elmaradjanak a szóbeli érettségik?

Figyelt kérdés

2021. márc. 16. 00:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A középszintű szóbelik június közepe után lesznek. Addig még sok minden változhat a járványügyi helyzetben. Ha javul a helyzet akkor szerintem ha lehet akkor legyenek szóbelik. Egy 60%-os angol emelt érettségiért úgy kapni középfokú nyelvvizsgát, hogy egy szót sem szólt (a szóbeli elmaradása miatt) a diák, abszurdum.
2021. márc. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Tavaly érettségiztem. A szóbeli elmaradása miatt lett rosszabb az érettségim. Ha van szóbeli, akkor az 5 tantárgyból 4 tantárgyam egy jeggyel jobb lehetett volna. Írásbelin többnyire 78, 75, 73, 58 pontom lett, a szóbelivel ezeket simán fel tudtam volna húzni. Június 22 lett volna a szóbeli, az intézkedések június 15ig tartottak, semmi sem indokolta a tavalyi szóbelik eltörlését. De persze basszunk ki az érettségizőkkel, lőttek az egyetemnek, köszi kormány :)
2021. márc. 16. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Ugyan sem a tavalyi, sem az idei érettségi nem érintett engem, úgy gondolom, meg lehet tartani ezeket a szóbeliket. Akár online, akár offline formában, nyilván függ a diák és a tanárok lehetőségeitől is. Ha államvizsgázni lehet online, nehogy már egy szóbeli érettségit ne lehessen megszervezni.
2021. márc. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Tavaly érettségiztem. A szóbeli elmaradása nem befolyásolta az érettségim. Ha van szóbeli, akkor a 4 tantárgyból 0 tantárgyam lehetett volna jobb egy jeggyel. Írásbelin többnyire 98, 88, 84, 82 pontom lett, a szóbelivel ezeket nem tudtam volna felhúzni. Június 22 lett volna a szóbeli, az intézkedések június 15ig tartottak, semmi sem indokolta a tavalyi szóbelik eltörlését. De persze kíméljük az érettségizőket, mínusz 80 tétel megtanulása, plusz 2 hónap nyári szünet, köszi kormány :)
2021. márc. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
28%

#4 nyilván én azon kevesek közé tartozom akik a 4 év alatt tanultak is valamit ezért az a 80 tétel megtanulása annyiból állt volna hogy mindegyiket egyszer elolvasom, és ennyi.

Persze akinek az írásbelik jól sikerültek, mint neked is, így neked teljesen mindegy lett volna a szóbeli. De rengeteg diák jegyén segített volna. Egyébként is a normál érettségi része a szóbeli.

2021. márc. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
ha már ennyire mondod, hogy 4 év alatt tanultál is, akkor meg tudtad volna írni jobbra lol
2021. márc. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!