Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik elit gimi a legjobb...

Melyik elit gimi a legjobb szerintetek az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem az Eötvösbe (humán), Apáczaiba(humán) és Fazekasba(társadalomtudomány) is, valószínűleg mindháromba felvettek. Esetleg tudnátok abban segíteni, hogy melyiket válasszam? Mindegyik esetén tudnék mondani előnyöket és hátrányokat eddigi tapasztalatom alapján, viszont a végső választás nem egyszerű. Problémák:

- a kifejezetten humán tagozattól kicsit tartok, hiszen a történelmet szeretem, viszont a túl intenzív magyar tanulást nem biztos, hogy élvezném

- a Fazekas tagozata nagyon tetszik, azonban a helyszíne, gimi környezete nem túl csábító

Előre is köszönöm annak, aki segít:)



2021. márc. 20. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
gimiskola.nhely.hu oldalon olvashatsz személyes tapasztalatokat a sulikkal kapcsolatban, sajnos nekem nincsen, de gratula, hogy mindhez befutó vagy.
2021. márc. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Azta! Gratulálok. Ez nagy teljesítmény. Igazából én azt mondanám, hogy aszerint válasz, hogy melyiknek tetszik jobban a hangulata vagy, hogy melyiknek jobbak a programjai, a közösségi élet meg ilyenek. Szerintem tanítás szempontjából mindegyik nagyon színvonalas így amiatt nem kell aggódj
2021. márc. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat!
2021. márc. 20. 20:58
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Először is, gratulálok!

Tanárként azt javaslom, azt az iskolát válaszd, amelyiknek a hangulata leginkább megfogott.

E három intézmény oktatási színvonala nagyjából megegyezik, így az nem perdöntő.

(A Fazekas környezete - tény, hogy nem elit, de azért nem is gettó, ez ne rettentsen el.)

Az írásod alapján nagyon tudatos vagy, de most tedd félre ezt egy kicsit: ha őszintén magadba nézel, melyik iskolához húz a szíved? Szerintem az lesz a befutó... színvonalban ezek közül egyikkel se nyúlsz mellé, az biztos.

Sok sikert a középiskolás évekhez!

2021. márc. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Én is nagy töros voltam,viszont a magyart szépen szólva nem szerettem.

Kb. te is így lehetsz ezzel,a törit nagyon szereted,a magyart meg kevésbé.

Egyébként ne az legyen az elsődleges,hogy milyenna gimi helyszíne.

Tudom,számít azért az ember lelkének,hogy milyen a gimi környéke,de arra figyelj,hogy milyen a gimi képzése,közösséfe stb.

2021. márc. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha a Fazekas tagozata tetszik jobban, menj oda. Semmi probléma nincs már azzal a környékkel.
2021. márc. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Melyiket választottad a végén? Én is ugyanilyen helyzetben voltam, én a végén az Eötvöst választottam és nem bántam meg. :)
2021. márc. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Végül a Fazekast választottam minden szempontot figyelembe véve. Remélem, azért jól fogom ott magamat érezni:)
2021. márc. 29. 16:37
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, először is gratulálok! Az irásodból kiindulva biztos tetszeni fog neked a fazekas. Én most vagyok 9.es a d-ben (ez most a 3. évem). Ismerek sok gyereket az A-ból, és nem úgy kell elképzelni hogy az irodalom és a töri az életük... Egyébként nagyon tanár függő hogy mennyit kell tanulni, mert pl Turcsányi tanárnő osztályában nagyon gyakori a feleles, ropdoga, míg Újlaki tanár úr lényegesen kevesebbet írat. A töri tanításról még sok rosszat nem hallottam, biztos jó tanárod lesz. Ha bármi érdekel a diákélettel, vagy a fazekassal kapcsolatban, nyugodtan írj.
2021. ápr. 6. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!