Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Fazekasban mennyire hátrány...

A Fazekasban mennyire hátrány az újonnan érkező 9-esek számára, hogy a "már összeszokott" ott tanuló általános iskolások továbbmennek a 9. osztályba?

Figyelt kérdés

Akkor ők már régóta ismerik egymást... Lányomat társadalomtudomány szakra vették fel, tetszik neki a suli, de ez például aggály, nem szeretne kiközösítve lenni.

Másik: nem zavaró-e a környék? Télen sötétben egyedül mászkál egy lány arrafelé...?



#Fazekas környék #Fazekas közösség
2021. márc. 21. 11:14
 1/3 QvanyadatMDRTR válasza:

Attól függ, hogy milyen a lányod személyisége és hozzáállása, és milyen az adott osztály. Én oda jártam, ki voltam részben közösítve, de volt pár barátom azért, és velük 10 éve legjobb barátok vagyunk. Nagyjából éretebb a közösség általában, mint más iskolákban, mivel a fazekas egy versenyistálló.

Nálam nem volt az probléma, hogy ők már ismerték egymást, mert közeledtek, csak én egy elég visszahúzódó gyerek voltam és a menőbbekkel nem tudtam megtalálni a hangot, de nem is különültek el annyira menők és "nem menők", mint egy filmben, vagy más iskolában, szóval ettől szerintem ne féljen, ezen semmiképp se múljon. Ha nem érzi jól magát, akkor még mindig el lehet menni onnan máshová, de nem biztos, hogy megéri hirtelen dönteni. De ez munkahelyekkel is így van.


A környék anno nem volt a legjobb, de nem a Fazekas környékén, illetve ott a baross utcán végigsétálni a 4-6os villamostól, nem nagyon lesz baj. Egy akkori osztálytársamat kirabolták, de ezért érdemes 2-3an sétálni és nem egyedül. Én általában haverokkal indultam haza, de odafelé mindig egyedül mentem és évek alatt smemi baj nem történt. Egyszer egy lányt, aki közel lakott, hazakísértem, na ott a mély 8ker kimutatta foga fehérjét, majdnem kirabolt egy fiatal cintányér, de végül a fellépésem miatt hagyott.

A corvin-negyed nem olyan gáz környék, mint egy Blaha például. Sokszor a Corvin plázán átsétálva mentem be reggel, mert az már hajnal 5kor kinyitott és 6 körül mentem be, télen meg legalább a plázában meleg volt, amíg sétáltam, az már kicsit bentebbi környék, de arra sem volt sosem problémám. Azóta meg volt több felújítás, térfigyelő kamerák is kerültek fel több helyre, a Baross utca környéke letisztultabb lett.


24/F

2021. márc. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem már nem rosszabb az a környék mint más hely Budapesten.
2021. márc. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mikor odaköltöztem faluról, majdnem beszartam, hogy milyen alja cigány környék az.

De rájöttem, hogy nem annyira rossz a közbiztonság, mint amijennek látszik.

2022. okt. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!