Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek hátrány ha gyenge...

Szerintetek hátrány ha gyenge gimnáziumba járok és orvosira szeretnék menni?

Figyelt kérdés
2020. okt. 20. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Gyenge iskola = gyengébb képzés

Az orvosira sok pont kell, a szükséges érettségik nehezek, így nagyon szorgosnak kell lenned ha be akarsz jutni az orvosira onnan.

2020. okt. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen és nem.

Gyenge iskolában könnyebb jó jegyeket szerezni, tehát a vitt pontjaid jók lesznek. Ugyanakkor az érettségire többet kell egyedül készülnöd.

2020. okt. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem. Én is két emeltet tettem, nem voltak jó tanáraim, ráadásul zenesuli volt a sulink, én meg matek-biosz emelttel mentem és angolul is csak a suliban, mégis levizsgáztam középfokon, a bioszom könyvből tanulással 80% lett, a matekom példatáras és korábbi érettségis gyakorlással 88% emelt szinten. Minden más érettségim és év végi eredményem ötös.


Kifejezetten azt mondom, hogy fölösleges az erős középiskola, mert mindenből sokat várnak. Egy könnyebb középsulival (ha van önuralmad), csak nyersz. Könnyű kitűnőnek lenni, ami szintén számít a felvételi pontszámba, amennyiben nem tudsz duplázni, mellette érettségi szóbelin sem gyökerek (bár az emeltnél úgysem ők vizsgáztatnak ugye).


Lényeg a lényeg, a versenyistállók szerintem túlértékeltek és igazából az érettségi is. Egyetemen meg úgyis magadtól kell tanulni, nem árt ha időben kezded.

2020. okt. 21. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%

3, ez személyiségfüggő. Én elkallódtam volna egy gyenge gimiben, mert egyedül nem tudtam magam rávenni, hogy készüljek. Nem voltam elég érett ehhez tizenévesen.

Egyébként igazad van, csak nem mindenkire igaz szerintem.

2020. okt. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Amit a #3-as ír az abszolút jogos, ez a pro oldala a dolognak. Én a kontrát emelném ki. Vedd figyelembe azt, hogy a közeged nem olyan lesz, ami arra adna motivációt, hogy te négy éven keresztül kőkeményen tanulj otthon. Saját példám: egy gyenge középiskolában kezdtem, majd három hónap után átmentem egy erős gimnáziumba. A gyenge középiskolai volt osztálytársaim legtöbbjének nincs szakmája sem, legtöbben Angliában mosogatnak, vagy már gyereket szültek. A gimnáziumi osztálytársaim nagyrésze már diplomás, vagy most csinálja a második diplomáját.

Amilyen közegben vagy sokáig te is olyanná válsz. Egy olyan környezetben, ahol senki nem akar nagyon tanulni, csak túl élni előbb-utóbb te sem fogsz teperni. Ha erős középiskolába mész, akkor viszont nagyon erősen fognak húzni a többiek. Ezt magamon tapasztaltam, én a gyenge iskolában nagyon laza voltam, de az erős iskolába átkerülve rájöttem, hogy itt ezzel semmire nem megyek, egyáltalán nem menő, sőt, inkább kinéztek, hogy én csak a kettesért hajtok. Nagyon hamar megváltoztam és lettem nagyon szorgalmas és jó tanuló, ami jól is jött az egyetemen.

Szerintem csak akkor maradj a gyenge iskolában, hogyha a belső motivációd kikezdhetetlen és hajlandó vagy arra, hogy teljesen egyedül csináld végig a felkészülést.

2020. okt. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bbmarta ***** válasza:
100%
Utolsó válaszolóval nagyon egyet tudok érteni!Kiegészíteném még 2 dologgal: az egyik, hogy gyenge iskolában kevés a motivált és igazán jó tanár, de a szerencsés vagy és kifogsz néhány jót (elhivatott pedagógus azért mindenhol van), egy olyan osztályban, ahol úgymond nem menő tanulni és sokan csak melegedni járnak be, ott bizony fegyelmeznie kell a tanárnak, ami viszont a tanításra szánt időből vesz el, sokszor 5, 10 vagy 25 perceket. Így otthonra is sokkal több önálló feladatot, ráadásul még sokszor jöhet a különtanár, hogy elmagyarázza azt, amire a tanárnak nem volt ideje...
2020. okt. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!