Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Városmajori Gimnázium vs Baár...

Városmajori Gimnázium vs Baár Madas Gimnázium??

Figyelt kérdés

A Városmajoriban spanyol nyekre, a Baármadosban biológia tagozatra mennék.


Ti melyiket ajánljátok?

Társaság, tanulmányok, programok, tanárok szempontjábol kérnék pro és kontra érveket.


Fontos számomra a magas szintű biosz oktatás ez a Baármadas mellett szól. Sokaktól azt hallottam h a Városmajoriban a 0.ban nem is tanulnék meg spanyolul és ez az osztály nem illeszkedik be a saját évfolyamába sem, és abba az évfolyamba sem akikkel együtt végeznek.


A fenti témákban kérnék személyes vagy ismerősöktől hallott tapasztalokat.


Minden választ előre is köszönök (:



2021. márc. 22. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Ha a biológia érdekel, és azzal szeretnél továbbtanulni, én a biológia tagozatot választanám. A nyelv tagozatos osztályoknál ez hátrány, a fakt. nem biztos h elég lesz az emelt biosz érettségihez.

Amúgy mindkettő jó suli, rosszul nem jársz egyikkel sem.

2021. márc. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amúgy a Városmajorban is van emelt biológia tagozat, azt nem jelölted?
2021. márc. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Középiskolai tapasztalatok:

[link]

2021. márc. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem jeloltem a varosmajoriban a bioszt mert akarkit megkerdeztem azt mondtak h max 5 fiu van a 32 fos osztalyban mert ugye az enek tagozatosokkal vannak egyutt
2021. márc. 23. 15:17
 5/7 A kérdező kommentje:
Elozo valaszolok vagy masok ti tudnatok tapasztalatokat mondani a sulikrol? Ha nem is jartatok oda csak ismeros annak is orulnek
2021. márc. 23. 15:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Tavaly végeztem a VMG-ben a spanyol szakon, én nagyon szerettem oda járni, szerintem az az egyik legjobb választás a suli szakjai közül. A faktok az utolsó két évben bőven felkészítenek az érettségire,biosz és kémia fakt különösen erős, Vizkievicz tanár úr jegyzeteit több másik gimnáziumban is használják. Nem tudom, honnan hallottad, hogy 0.-ban nem tanulsz meg spanyolul, én ennek pont az ellentétét tapasztaltam, mi spanyolon nagyon intenzíven fejlődtünk, a németeseknél viszont volt pár panasz. 10.-ben B2, 11.-ben C1 nyelvvizsgát tett sikeresen a csoport 80%-a, amit nagy előnynek tartok a többi szakhoz képest, ahol jó esetben B2-es vizsgát tesznek le a második nyelvekből. Simán tehetsz előrehozott nyelvi érettségit is ezzel a lendülettel, így 12.-ben már eggyel kevesebb tárggyal kell bajlódnod.

Abban van némi igazság, hogy kicsit kilógott az osztályunk mint egész az évfolyamból, de ez nem általánosítható mindenkire, ha nyitott, könnyen ismerkedős típus vagy, ugyanúgy szerezhetsz egy csomó barátot más osztályokból is. Programok szempontjából a diákhetet és a szántódi nyári tábort, a sítábort, a karácsonyi vásárt, illetve Jenes tanár úr vándor táborát ("Vándi") lehetne kiemelni, a nyelvi tagozatosok második év elején 10 napos külföldi tanulmányútra mennek Salamancába/Berlinbe, ami számomra hatalmas élmény volt. A sulink szalagavatója is különleges, az iskola aulájában tartják, amit minden évben más tematika szerint gyönyörűen feldíszítenek a 11.-esek, érdemes lehet róla nézni pár képet, nagyon hangulatos, nem olyan személytelen, mint amilyen néhány sportcsarnokos szalagavató tud lenni. Ha már sportcsarnok, egy csomó délutáni sportlehetőség is van, kosárlabda, foci (külön lányoknak is van), tollas, floorball, erősítő edzés, falmászás, gerinctorna, röplabda stb.

A Baár-Madasról nem tudok nyilatkozni, nem járt oda egy ismerősöm sem, de a VMG szerintem biztosan nem okozna csalódást, én imádtam ezt az 5 évet, és a pályaválasztás szempontjából is jól jött a plusz egy év gondolkodási idő:) Remélem segített a válaszom, ha van még kérdésed, írj privátban nyugodtan.

Ja és egyébként a biosz szakon "max 5 fiú" is eléggé túlzás, többen vannak a lányok, de nem ennyivel

2021. márc. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! Az ÷n bátyám biosz tagozatos volt a vmg-ben és imádta! Nagyon jó iskola, nagyon jó hangulattal.én is oda készülök
2022. aug. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!