Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-n pszichológiára járni...

ELTE-n pszichológiára járni tényleg nem éri meg? A Károli valóban annyival jobb lenne nála?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén kezdek anglisztikán az ELTE-n. Jövőre viszont el szeretném kezdeni mellette a pszichológiát is, és szívem szerint a Károlit választanám, mivel olvastam a pszichológia szakok rangsorában, hogy ott a legjobb a képzés. A gond csak az, hogy nem valószínű, hogy tudnám egyszerre a kettőt csinálni, mivel nagyon messze van egymástól a két egyetem.

Az anglisztikát viszont nem szeretném félbehagyni emiatt, legszívesebben egyszerre járnék mindkettőre.

A kérdésem az lenne, hogy az ELTE-n tényleg olyan rossz lenne a pszichológia képzés? A Károlis diploma tényleg többet ér?

Ti mit tennétek a helyemben? Csináljam egyszerre a kettőt, tehát az anglisztikát és pszichot az ELTE-n (hisz a Károlin úgy tűnik nem menne), vagy hagyjam az angol szakot és csak a Károlira járjak? Nem szívesen hagynám ott, valamint elég rossz érzés lenne az, hogy úgymond "kárbaveszett" egy félévem.


2010. aug. 19. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ha érzel magadban annyit akkor kezdd el az eltén a pszichológiát. Ott se rossz a képzés. De angyon gondold át, brutálisan nehéz lesz.
2010. aug. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ohh, végre egy válasz! Köszi szépen!:)

Persze, tudom, hogy nem lesz könnyű...igazából azért szeretném elkezdeni, mert az angol mellett csak ez érdekel még...viszont az anglisztikával nem lennének olyan jók az elhelyezkedési esélyeim, de talán a két diplomával már többre mennék.

Engem csak az zavar, hogy úgy hallottam, hogy az ELTE-n egyáltalán nem gyakorlatias a képzés, míg a Károlin igen. De gondolom egy ELTE-s diplomával sem fogják az önéletrajzom a sarokba dobni, ugye?

2010. aug. 19. 18:36
 3/4 A kérdező kommentje:
Lenne még egy kérdésem: a levelezős képzés hogy zajlik? Megérné levelezősön tanulni a pszichot? Mert felvennének Károlira levelezősre, így tudnám párhuzamosan csinálni az anglisztikával. De vajon megérné? Nem nagyon ismerem a levelezős oktatás mikéntjét, kicsit bizalmatlan vagyok.
2010. aug. 19. 19:21
 4/4 anonim ***** válasza:
A BTK és a psczich. kar nincs túl messze egymástól (ha jól tudom, hogy hol van egyáltalán:)), szóval ebből a szempontból mehet a kettő együtt nappalin.
2010. aug. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!