Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért erőltetik ennyire, hogy...

Miért erőltetik ennyire, hogy idén már menjünk suliba?

Figyelt kérdés

Semmi értelme, a maradék 50 napra júniusig ápr 19 től.

ha elkezdik beoltatni a tanárokat, akkor mire ellenanyagot kezd termelni a szervezetük június közepe lesz.

Szeptember. Az teljesen jó, addigra minden rendben lenne.

Mi is ma reggel beszéltük ofővel, hogy a mi sulinkban (szakközép, kb 1100 tanuló) a szülők kérdőívben töltötték ki, hogy akarják-e iskolába engedni a gyereküket. nem meglepő, 97,8%-os arányban azt akarták, hogy soha többé nem menjünk suliba. Jééé deérdekes. A velünk szomszédos Boronkay-ban is 90 valamennyi százalékra jött ki.


2021. márc. 29. 13:06
 1/10 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy iszonyú sokan betegek. Az osztály fele pozitív, a tanárok közül 3-man nem tudnak órát tartani, mert lázasan fekszenek otthon. Szülők közül közel 20-an vannak kórházban. Napi szinten hallom az ofőtől, hogy mennyire aggódik, borzalmas elveszteni ilyen fiatalon a szüleinket.
2021. márc. 29. 13:09
 2/10 A kérdező kommentje:

Légyszi ne politizáljon itt senki! Menni fog kulturáltan ésszerűen vitázni?

2-nek nem sikerült :(

2021. márc. 29. 13:17
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem biztos még semmi nyugi
2021. márc. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

A digitális oktatás nem éppen egy sikertörténet. Valljuk be őszintén, hogy a diákok még annyit se tanulnak, mint régen a jelenléti oktatás alatt. A számonkérések egy vicc kategória (nem megengedett segédeszközök használata általános szinte minden diák számára, esetleg más írja meg az online dolgozatot...), így művészet megbukni. A tanárok értékelése így nem tükrözi valósághűen a megszerzett tudást. Emiatt van értelme a jelenléti oktatásnak, vagy legalábbis a jelenléti számonkérésnek.

Nincsen törvényileg szankcionálva az óráról való hiányzás országosan és egységesen. Itt rengeteg tanköteles korú gyerekről is szó van. Az elment netem hetente háromszor egy kicsit unalmas.


A jelenlegi formában a digitális oktatást csak egy "Ha ló nincs, akkor jó lesz a szamár" mondáshoz tudom hasznosítani. Országosan nincs mindenhol megoldva a technikai feltétel és tudás.


Rengeteg kérdés van ebben a témában a gyakorin. Bele se merek gondolni, hogy mekkora felháborodás lenne, ha a kormány közölné, hogy a digitális oktatás minősége miatt eltörölné a tanévet és mindenkinek évet kellene ismételnie.

Ha a járványügyi helyzet engedi akkor szerintem legyen jelenléti oktatás, klasszikus számonkérésekkel. Biztosan lesznek olyanok akiknek egy picit rosszabbul sikerül, mint egy online dolgozat.

2021. márc. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én azt tudom elképzelni hogy ha a kormány meg is engedi a nyitást, az iskoláknak jogában áll majd online oktatásnál maradniuk, ugyanúgy ahogy a zárás előtt az általános iskolák igazgatói is dönthettek úgy hogy bizonyos ideig átállnak onlinera, ha túl sokan betegedtek meg. Sok iskolánál meghozták ezt a döntést, köztük a hugom általános iskolájában, így ők két héttel azelőtt tértek át onlinera, mint a legtöbben.

Nyilván az iskolai vezetőségek is tisztában vannak a veszélyekkel amit a beoltatlan diákok jelentenek egymásra, egymás családjára. Ugyanígy a diákok (HÖK) vagy szülők (SZMK) részéről is indulhat egy indítvány ez ügyben (nyilván normális indokokra hivatkozva, nem arra hogy nincs kedvük bejárni). De lehet hogy túl idealisztikusan látom a dolgokat.

2021. márc. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4: mi alapján írod azt amit írsz? a hiányzások például? Aki nincs órán, vagy nem ad életjelet azt beírják hiányzónak, amit igazolni kell.

kamera TILOS, személyi jogokat sért, ha felvétel készül rólad. így ha nem szólsz bele a mikrofonba, ha nem írsz semmit a teamsen, akkor hiányzol. Ennyi.

Érdekes nálunk működik a digit oktatás. meg érdekes, hogy ismerősök sulijában is működik. Minden tanár tart órát. Nincs kamera, csak mikrofon. Nyílván lesznek olyanok akik belépnek, de nincsenek ott, de tudod amikor egy szóra németből 3 másodperc van kahooton, eléggé kiderül ,hogy ki az aki tanult és ki az aki tudja. És érdekes mindenkinek megy. Akkor ki nem tanul?



SEMMI nem változott, egyedül az, hogy mikrofonon keresztül beszél velünk a tanár. Ennyi. Mégis mi változna??? osztályterem helyett otthon ülünk és online beszélgetünk. Csak a hangunk kell. A tanárnak meg valami felület ahol írhat, pl paint. Aki olyan retardált, hogy a hűtőjét használja táblának, hát bocs, de nincs joga panaszkodni. Ott a paint, ott van a teamsen a whiteboard. Csak gépel. Senki nem fárad el benne.

2021. márc. 29. 19:18
 7/10 A kérdező kommentje:

4-es: nem törölhetik el, mert működik. Az olyan alaptalan lenne, mint az összes nyavajgás, hogy miért rossz. Mind hazugság és pánikkeltés.

Ezt mint 11.-es, már javában érettségire készülő tanuló mondom, az összes osztálytársam, évfolyamtársam és ismerősöm nevében!

2021. márc. 29. 19:19
 8/10 anonim ***** válasza:

nem én vagyok a 4es de néhány kérdésedre válaszolok azért.

Vannak tanárok akik kötelezik hogy kamerát kapcsoljanak. Lehet hogy nem törvényes, de kötelezik vagy hiányzó. Ha meg a gyerek/szülő szól, akkor meg a tanár ki fog baszni a gyerekkel és mindent sokkal rosszabrra fog értékelni. Nem mindenki jófej és tisztességes.

Szerencsés vagy mert jó tanáraid vannak. Sajnos van ahol csak feladják kb a házit és azt nevezik most tanításnak, mert a tanárnak nincsen kedve digitálisan órát tartani. Ez lehet lustaság vagy hiányzik neki a kontaktus. Nem jó dolog ez, de VANNAK.

Én egyetemre járok, mind a két problémával találkoztam (olyannal is persze, ahol semmi sem változott a jelenlétihez képest). A húgom általánosba jár, na nála teljesen felfordult minden. Az órák felét nem tartják meg, csak kiküldik a feladatot (mateknál pl eléggé nehéz egy gyereknek elmagyarázni azt ami te/szülők már sokkal komolyabb szinten tudnak, nem véletlenül van szükség tanárokra). Ha már kisgyerekek, akkor sokkal nehezebb fegyelmet is tartani online oktatásnál.

Arról nem is beszélve hogy nem csak a konkrét, frontális oktatás miatt járunk iskolába, hanem a szocializáció miatt is. Nem, nem a pajtásokkal való találkozásra gondolok. De az iskolának nagyon fontos része, hogy társaságban vagy, interakcióba kerülsz másokkal, konfrontálódsz, megtanulod kezeleni a különböző helyzeteket - és ezek leginkább szünetekben jönnek elő. Ezt nem tudod megtanulni ha csak online térben vagytok.

Arról nem is beszélve hogy nagyon sok családban/iskolában nincs elég elektronikus eszköz az online oktatáshoz. Ha több gyerek van de csak egy számítógép? Ha nem jó az internet sebessége és túl sokan leterhelik ami miatt minden szakadozik? (ez megtörtént velem. Nekem online óra ahol prezentáltam, anyukám home officeból dolgozott, videós meetingjük volt, húgomnak online óra ahol videózniuk kellett. Mint kiderült a prezentációm felét nem értették a csoporttársak, mázli hogy a tanár az a fajta aki beleszar ezekbe)

Tök jó, hogy nektek minden jól megy, hogy van elég felszerelés és hogy ténylegesen jó és lelkiismeretes tanáraid vannak. De sajna nem mindenhol ilyen. Pláne ha belevesszük az általános iskolákat is.

2021. márc. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


Csak hanggal nem lehet tanítani. Mondjuk kíváncsi lennék, hogyan tanítanak Neked térgeometriát, trigonometriát csak hanggal.

Tudtommal a kamera nem teljesen tilos. Ha például a sulis email címekről jelentkeztek be a meetbe és persze más mail címről nem lehet bejelentkezni, akkor lehet kameraképet kérni. Ha mindig tilos lenne a kamerakép akkor nem lehetne online nyelvvizsgázni sem és a felsőoktatásban sem lehetne online államvizsgázni. Abban viszont igazad van, hogy felvételt nem lehet készíteni a másikról.


A digitális számonkérés írásban kamerakép nélkül komolytalan, mert nagyon nagy az esély a puskázásra. Ez a digitális oktatás gyengéje.


Ha egy diák azt mondja, hogy nincs nete november óta, akkor azért igazolatlan jár? Ugyanez igaz a technikai eszközök hiánya esetén is? Ha a diák reggel az első óráról elalszik és csak azt mondja, hogy kidobott a meet akkor igazolatlan? Ha a diák bejelentkezik órára, de mikor a tanár befejezi az órát és a diák még mindig ott van és nem reagál akkor mit csinálnál? Egy 30 fős osztályban nem lehet felszólítani mindenkit, hogy tényleg ott van e.

Ha a diák mondjuk töriórán a matekleckét csinálja akkor jár valamilyen büntetés? Hiszen ott van az órán és még tanul is.


Abban igazad van, hogy a digitális oktatásnak rengeteg előnye van. Mondjuk ha olyan jól egy a digitális oktatás akkor miért kezdeményezik többen is a szóbelik eltörlését?


Béke Veled!

2021. márc. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9: "miért kezdeményezik többen is a szóbelik eltörlését?"

azért, mert kihasználják a helyzetet, hogy ne kelljen tanulni. Lusta disznók és mivel egész eddig végigaludták az online órákat (érdekes több tízezer like érkezik egy ilyen mémre) ezért nem akarnak vizsgázni. Én akarok, tehát támogatom, hogy minden meg legyen tartva, aztán majd néz a sok hazug, hogy az életet nem irányíthatják.

2021. márc. 30. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!