Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kell tudni a TDK-ról?

Mit kell tudni a TDK-ról?

Figyelt kérdés

Ma az egyik tanárom javasolta, hogy készülhetnék TDK-ra, de nem vagyok teljesen tisztában azzal, mire is jó ez pontosan. Vagy hogy hogy működik egyáltalán.

Leírná valaki?


2008. dec. 4. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A TDK a tudományos diákköri konferencia rövidítése. Arról szól, hogy kiválasztasz egy számodra érdekes témát, és a tanárod segítségével írsz róla egy dolgozatot, ami pont olyan, mint a szakdolgozat, sőt, a tdk-dolgozatot általában szakdolgozatnak is be lehet adni, tehát nem kell még egyet írnod. Ha megírtad, akkor elő kell adni a helyi (kari, főiskolai stb.) diákköri konferencián, ahol egy zsűri elbírálja (előtte írásban is adnak bírálatot) és javaslatot tesz arra, hogy továbbvihető-e a dolgozat az országos tdk-ra. Ha igen, akkor irány az országos konferencia, ahol szintén elő kell adni, megint bírálják, és helyezéseket, díjakat osztanak ki. Amúgy meg nagyon jó buli egy ilyen konferencia, én csak javasolni tudom :)

-falcon-

2008. dec. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is ajánlom, hogy jelentkezz. Egyrészt, mert a legtöbb szakon a témából szakdogát is lehet írni (bár ez nem mindenhol megengedett), így akkor előre kész leszel egy csomó munkával. Tehát nem kell majd a szakdoga leadási határidő előtt annyira izgulnod, hogy minden kész van-e.


Másrészt továbbtanulásnál Magyarországon komoly súlya van egy jó TDK helyezésnek. Sokkal szívesebben vesznek fel olyat doktori iskolába (vagy a megfelelő következő szintű tanodába) aki TDK-n indult, esetleg még helyezést is elért.


Harmadrészt pedig jó esetben azért jársz arra a szakra, mert érdekel, a TDK pedig lehetőséget ad arra, hogy igazi élvonalbeli kutatást/munkát végezhess.


Nem utolsósorban nagyon jó móka az egész. Én is élveztem amikor voltam...


Hogy hogyan működik azt már falcon nagyjából leírta, de ha érdekelnek a részletek, akkor irány az a bizonyos lelkes tanár és kérdezd ki minden részletről. Azzal biztos nincs mit vesztened...

2008. dec. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Így van, egyetértek a második hozzászólóval. Annyit még hozzátennék, hogy a TDK-n, OTDK-n való részvétel már dokumentált szakmai teljesítménynek minősül, függetlenül az elért helyezéstől. Tehát beírhatod a szakmai életrajzodba, pl. így:


Konferenciák:

(előadás címe)(XXXX. OTDK YYYY szekciója)(helyszín)(évszám)


A mi karunk ki is adja egy külön kötetben a helyi tdk-n bemutatott legjobb dolgozatokat, legalábbis egy rövidített változatukat, ami szintén beírható a szakmai életrajzba a publikációkhoz.


-falcon-

2008. dec. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem is gondoltam, hogy ennek ekkora súlya van!

Köszönöm a válaszokat, megpróbálom szerintem. Amúgy magyaros vagyok, és nagyon szeretem.


Amúgy a témaválasztással kapcsolatban semmilyen megkötés nincs?

2008. dec. 5. 09:53
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, elvileg bármilyen témával lehet jelentkezni. Azt azonban egyeztetni kell a konzulenseddel, hogy ez pontosan mi legyen, mert van jónéhány olyan téma, amit már néhány százan feldolgoztak, és eléggé lerágott csontnak számítanak. Ilyet nem érdemes választani, illetve csak akkor, ha valamilyen új szempont alapján dolgozod fel, amiből nagy valószínűséggel új mondanivalót tudsz megfogalmazni pl. az elemzett művekkel kapcsolatban.


-falcon-

2008. dec. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Sziasztok!

Ezen a TDK-án most én is nagyon belelkesedtem.

Egy tanárom azt mondta, ez azért nagyon jó lehetőség, mert ezeken a konferenciákon szakemberek is vannak, akik figyelik az ifjú tehetségeket. Mesélte, hogy egy jogász srác ismerőse nagyon jól teljesített, és azonnal megkereste egy jogász iroda, hogy dolgozzon náluk. Már ezért nagyon megéri.

Petranova

2008. dec. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia Petranova, örülök neki,hogy belelkesedtél! :)

Én annak idején nyertem az országoson,és mostanában a hallgatóim között is vannak mindig, akik jól szerepelnek. Szóval van egy kis tapasztalatom benne, szóljatok, ha tudok segíteni!

-falcon-

2008. dec. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Én Gazdaságtudományi karra járok, és valami olyan témát tudnék elképzelni magamnak, mint a vevő magatártás, döntés, a vevői döntés manipulációja....szeretnék valami kísérletet csinálni, ami érdekes eredményeket mutat be. Igaz még rengeteg időm van, mert nem mostanság tervezem a dolgot, de szeretném időben elkezdeni, hogy megtalájam a legjobb témát.

Remélem majd nem veszed zaklatásnak, ha írok neked az estleges kérdéseim kapcsán.:)

Petranova

2008. dec. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, falcon, ha valami kérdés van, akkor majd én is igénybe veszem az ajánlatodat.
2008. dec. 5. 16:39
 10/10 anonim ***** válasza:

Persze, nyugodtan írjatok bármikor, szívesen segítek. :)Ha valamelyikőtök pécsi, akkor személyesen is.

Petranova: gondolkozom valami jó kis témán, ami tetszene neked! :)

-falcon-

2008. dec. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!