Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Más egyetemistának is ment el...

Más egyetemistának is ment el a motivációja a tanulástól az online oktatás miatt?

Figyelt kérdés
2021. márc. 31. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jelen, másodév. Borzasztó kevés motivációm van, nemhogy a beadandókat megírni meg zhra készülni, de konkrétan az órára becsatlakozni is... Már hétvégén elmegy a kedvem, ha arra gondolok, újra oktatás lesz.


Mondjuk ez nálam 50-50% maga a szak és maga az online oktatás. Nem teljesen az amit vártam, nem mondom hogy nem ebben fogok dolgozni, de megvan rá az esély. Az online oktatás meg nem segít megtalálni a motivációt.

2021. márc. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincs motivációm nagyon a tanulásra, kb ugyan úgy vagyok mint az 1-es. Amúgy amíg a kollégiumba voltam a szaktársaimmal valahogy jobban éreztem azt hogy tanulnom kell, meg a bejérás is hogy tanuljak (meg hozzáteszem az is motivált hogy láttam a szaktársaim rosszabbul teljesítenek és ez jobban hajtott a tanulásban)
2021. márc. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A jelenléti oktatásban imádtam egyetemre járni, szerettem a szakot, az órákat, a várost, a kolit stb., és motivált is voltam, az összes órámra bejártam, tanultam, tök jó jegyeim voltak, mindennel időben végeztem, tanulmányi ösztöndíjat is kaptam mindig stb., tényleg szerettem. A tavaly tavaszi online átálláskor még nem éreztem nagy különbséget, mert szerintem nem gondoltuk, hogy ennyi ideig fog tartani és az még egy kísérleti időszak volt, mindenkinek új volt az egész szituáció, kíváncsiak voltunk stb. Nálam ősszel jött el az a pont, hogy azt éreztem, hogy nekem ez így nem megy. Rengeteget stresszeltem és idegeskedtem (maga az egyetemi stressz, de mellé jött az is, hogy nem volt normális tájékoztatás, nem működött a normális kommunikáció a hallgatók-tanárok között, csomó anyaghoz nem fértünk hozzá, mindenki érezhetően feszültebb volt, szakdolgozatot írtam, már szinte mindenki közelébe elért a vírus is és sokan voltak betegek stb.), nagyon hamar elfáradtam, nem tudtam koncentrálni az órákon, semmit nem tudtam rendesen megjegyezni, küszködtem a határidőkkel, rengeteg beadandót kellett írni, nem bírtam már az állandó otthon ücsörgést és a bezártságot, hogy minden percem be van táblázva, hogy nem tudok találkozni személyesen a barátaimmal stb. Úgy éreztem, hogy így nem tudok hatékonyan tanulni, teljesíteni és kár erőltetni. Úgyhogy nem csináltam meg minden tárgyam, illetve passziváltam egy félévet. Úgy érzem jót fog tenni, most is jobban érzem magam egy kicsit. Szeptembertől pedig folytatom.
2021. márc. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam igen.Az őszi félév az jó volt.Sikerült megcsinálnom minden tárgyamat elsőre 1 kivételével.Nagyon jó átlagom lett,de ebben a félévben széthullottam teljesen.Rengeteg beadandó,egész nap csak azokat csináltam,zh-k közül 2 nem sikerült teljesen padlóra feküdtem...Jelenleg próbálom magam vissza vinni,utólagos passziváltatásal és kicsit pihenni,mert jelenleg képtelen vagyok csinálni.Phszihológushoz is járok...Remélem következő félévben már offline lesz a tanítás
2021. ápr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%
Engem elsősorban az készít ki, hogy most már több mint egy éve ugyanaz történik minden egyes nap, kivéve ugye a nyarat meg a szüneteket. Semmi új inger, interakció, új embereket is csak képernyőn keresztül látok, alig beszélek valakivel élőszóban. Az oktatás nem sokat segít, de igazából offline verzióban se volt nagyon különb a helyzet, marha sokat kellett akkor is és most is készülnöm a zh-kra és a vizsgákra (könyv- és tételkidolgozások formájában). Szóval maga az oktatás formája engem nem zavar, a vizsgázásé már annál inkább, mert jóformán csak szóbelijeim vannak, amik felkészülési idő nélkül még fatálisabbá teszik az amúgy is marha nehéz vizsgákat. Minden együttérzésem azokkal akiknek még a záró-/államvizsgát is ilyen formán kell letenniük.
2021. ápr. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!