Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elsőéves (orvosis) egyetemistá...

Elsőéves (orvosis) egyetemisták! Nektek mennyire nehéz, mennyire megy rá a mentális egészségetekre az online oktatás?

Figyelt kérdés
Első sorban sorstársaimhoz szólnék, de szívesem veszem felsőbb évesek, illetve nem orvostanhallgatók válaszát is. Ugyan nem vagyok már 18-19, most vagyok elsőéves és engem eléggé kikészít lelkileg a távoktatás. Eleve eddig sem nagyon tudtunk megismerkedni egymással, most meg teljesen elizolálnak mindenkitől, otthon tanulj a saját kis szobádban, se könyvtár, kávézók, semmi. Összefolyik az idő, ha tanulok is azt érzem, hogy nem voltam aznap elég produktív stb... lassan jönnek a vizsgák, a stressz nő, én meg csak kapkodom a fejem, hogy egy kis bűntudat nélküli nyugalomra leljek, pedig alapból nem vagyok szorongós típus. Ti hogy birkóztok meg ezzel? Help

2020. nov. 18. 07:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igaz nem elsős vagyok, de az online dolgok miatt nagyon sajnállak titeket.

Mi elsőben gólyatáborban, első pár előadáson már tudtunk ismerkedni, rögtön nem érezted magad egyedül ebben az új katyvaszban. Most nálunk (sote) az előadások teljesen online vannak, maga az “élménye” nincs meg egy előadásnak, illetve nem tudsz megismerni senkit kb zoomon keresztül. Gyakorlatokon van talán esély arra hogy egyáltalán lásd, hogy kikkel tanulsz együtt, ami másodév felett oké, de nektek biztos hogy negatív..

A tavaszi tapasztalatok alapján mostani félévben jobban ment, most az onlinera való átállás engem is kikészít.. egyszer azt tudjuk hogy lesz gyak, most mégse biztos hogy lesz, én meg csak nézek, hogy egyáltalán hogy intézzem a napom, ha azt se tudom hogy hogyan lesz?

Amúgy én határidőnaplómban tartok egy kis listát magamnak, mindennap felírom az óráim és utána, hogy mit szeretnék tanulni. Mikor este lefekszem előtte megnézem, hogy mi lesz holnap és eleve úgy fekszem le, hogy kb tisztázom magamban, hogy holnap mit kell tenni és mennyi kis szünettel oldom ezt meg. Ne várj magadtól rengeteget, inkább ismételj egy tárgyat 3x egy héten, mintsem elvárs magadtól hogy egy nap 4-6 órát tudj tanulni. Legalábbis nekem normál esetben ment rengeteg tanulás és kb heti 1-2 napom volt nagyon tanulós, többi sima, na most alig tudok koncentrálni, így inkább órák után tartok egy kis szünetet, ha kell sétálok egyet és utána tanulok egy keveset. Én így tudok valamennyire hatékony lenni és nem túl szétcsúszni, de ígyis megesik hogy amit keddre írtam ki azt szerdán tanulom. Ne legyél szigorú magaddal, pihenj is eleget. Remélem valamennyire ez tud segíteni kicsit összeszedni magad :) kitartást, egyszer vége lesz ennek is és minden jobb lesz!

2020. nov. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ahhh, nekünk minden online van, koleszból is haza kellett jönni. A Zoomos vizsgákra leszek majd kiváncsi. :D

Köszi a választ és tanácsokat, igyekszem beosztani az időmet és nem bepánikolni ha kicsit lassabban haladok mint szeretném. Kitartást neked is!

2020. nov. 18. 14:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!