Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha lehetne választani, milyen...

Ha lehetne választani, milyen iskolába járatnád a gyermekedet?

Figyelt kérdés
Miért?

2021. ápr. 4. 10:07
A kérdező szavazást indított:
Állami.
Egyházi, római katolikus.
Egyházi, görögkatolikus.
Egyházi, református.
Egyházi, evangélikus.
Egyházi, baptista.
Nemzetiségi, éspedig:
Külföldi, éspedig:
37 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Egyházi, unitárius.
2021. ápr. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 WorldOfWarcraftAtti ***** válasza:
60%
HOL az alapítványi?? HOL VAN a k... alapítványi?
2021. ápr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Természetesen külföldi iskolába járatnám, mégpedig Angliába. Leginkább azért, mert énis odajártam high school-tól kezdve, college-on át egyetemig. Igazából a legelsővel nem voltam megelégedve, kicsit nevetséges a High School rendszere szerintem. Annak jobban örülnék, ha Magyarországon járnák ki az általános iskolát (mindegy milyen igazából), majd ahogy elvégezték akkor csatlakoznának be GCSE-re, 10. osztálytól 11-ig. A magyar általános adna nekik egy jó kis alapot, szóval pont úgy járnák meg az útat ahogyan énis anno. Természetesen NEM egyházi iskola lenne, azoktól nincs rosszabb, tapasztalatból mondom. Oda jártam ahova Áder János is, ezért eléggé nagyképű volt a közösség márcsak emiatt is.


Persze ha akkor is kint fogok élni (nagy a valószínűsége), akkor nem fogom őket száműzetni Magyarországra, helyette itt keresek abban az esetben egy nem magán, de azért inkább egy erősebbnek tartott koedukált sulit. (Én fiú iskolába jártam, valami rém volt.)


A magyar oktatás úgy rém ahogy van, beléd nevelnek egy tipikus mentalitást. Szerintem ott maximum általánosig érdemes tanulni.

2021. ápr. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Állami, vagy nemzetiségi, a lényeg, hogy legalább 2 idegen nyelvet tanuljon. :)
2021. ápr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
egyházi, sátánista
2021. ápr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapítványiba. Én is oda jártam egy darabig és jobban bejött, mint az állami. Vagy ha annyira sok pénzem lenne, akkor lehet, hogy magániskolába.
2021. ápr. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az alapítványi és magániskolát elég szépen kihagytad kérdező pedig ide szerintem sokkal több ember járatná mint valamelyik vallásiba ha tehetné. A szüleimnek nem volt pénze rá de van ismerősöm magániskolából és elég jókat hallok róla, ha tehetem ilyen iskolába fogom járatni a gyerekem. Szerintem elég lett volna ha az egyházin csak a katolikust és a reformátust szeded külön (mert itthon ebből van sok) és mellé még egy egyházi egyéb. Így lett volna hely az alapítványi/magániskolának is.
2021. ápr. 6. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sudbury Valley school
2021. ápr. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!