Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól érdekelték gyermekede...

Mikortól érdekelték gyermekedet a mesék?

Figyelt kérdés
Egy éves, egész álló nap könyveket lapozgat, mutogat benne, hogy mi ez, meg hogy mondjam a hangjukat, de az nem érdekli, ha olvasok neki. Ha este próbáltam neki mesélni, csak kitépte a kezemből. A te gyerekedet mikortól kötötte le a meseolvasás?
2021. febr. 13. 08:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi 2 hete kezdtünk neki minden este mesét olvasni. De van, hogy napközben is hozza a könyvet és végig is hallgatja.

2 éves múlt, 1 évesen őt sem érdekelte még.

2021. febr. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Változó. Volt, amelyiknek már másfél évesen lehetett olvasni, de volt, akit kisóvodásként se kötött le igazán.
2021. febr. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Körülbelül 3 éves volt amikor be tudtuk iktatni a meseolvasást. Előtte nem figyelt a mesére csak lapozott, a képeket nézte, hiába meséltünk közben.
2021. febr. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor nem izgulok még ezen :)
2021. febr. 13. 08:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

13-14 hónapos kora körül kattant rá a könyvekre. Hozta őket egyiket a másik után. Volt, hogy 1 órán át olvasni kellett neki. Ha a végére értünk, kezdeni kellett elölről. Volt, hogy egy könyvet zsinórban 15x kellett neki elolvasnom.

Persze, ne rendes mesekönyvekre gondolj, hanem ilyen 1-1,5 éveseknek való mondókás könyvek, meg rövidke történetek. Most 19 hónapos, azóta is imádja, és a legtöbbet tudja fejből. Ha megállok a mesélésben bárhol, befejezi a mondatot. Iszonyatos mennyiségű mesét, mondókát és éneket tud fejből

2021. febr. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A nagyot 16 hónaposan, onnantól hallgatta végig először a mondókás lapozókat, 2 évesen már egész nap olvasni kellett neki, kötetről kötetre, hosszabbakat is.

A kicsit hamarabb, hiába sokkal izgágább. 1 évesen érdekelték a mondókás könyvek. 17 hónaposan már teljes mesék, pl: egy-egy Boribon kötetet simán végig ült, viszont most lesz 2 és neki egy-egy elég is egyszerre. Nem csinálja azt, mint a tesó ennyi idősen, hogy hoz egyszerre tíz könyvet es fel se áll míg végig nem hallgatta.

2021. febr. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Másfél-2 éves kor körül. Vegyél neki böngésző könyvet, azokat nagyon szerette 1 évesen, egyszerű mesét te is tudsz költeni a képekhez, vagy csak mutogat, szavakat megtanulja közben.
2021. febr. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én fiamat a mesék csak olyan 4 éves kora körül, addig csak a mondókák, versek jöhettek szóba.
2021. febr. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én arra jöttem rá, hogy nálunk a mese hossza a kulcs. Az már jó jel, hogy szereti lapozgatni a könyveket. Nálunk egy évesen ilyenek voltak, amiket hajlandó volt végighallgatni, bár nyilván nem rögtön, de aztán szokta ezeknek a hosszát: A török és a tehenek, Disznók az esőben, Iciri-piciri mese. Ezen kívül én utána a Pagonyban kezdtem el könyveket venni, mert ott sok könyvnél feltüntetik, hogy mennyi idős gyerekeknek ajánlják, nálunk kb. be is jött eddig ez a besorolás.
2021. febr. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!