Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tanuljon nyáron egy...

Mit tanuljon nyáron egy leendő kilencedikes?

Figyelt kérdés

Töriből? A nyolcadikos anyag vagy őskor ókor, évszámok?

Angol?

Irodalom?

Nyelvtan? Nyolcadikos, vagy ötödikes ebből is?

Matek?

Fizika? Hetedikes? Nyolcadikos?

Kémia? ---II---

Földrajz? Európa? Mo? Föld?

Biológia? Állatok, növények, emberi test?


2010. aug. 20. 16:29
1 2
 1/13 anonim válasza:
76%
Én nem tanultam semmit nyáron amikor olyan idős voltam, de lehet én gondolkozok rosszul...
2010. aug. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Inkább olvass sokat-sokat. Nagyon sok kötelező olvasmány lesz, pl. Odüsszeia, Antigoné, Biblia egyes részei, Shakespeare-től legalább két dráma... Ezek sok időt elvesznek év közben a többi tantárgytól. Az általános iskolai anyagot felesleges újra tanulni, esetleg nézegetheted a korábbi példákat, de ne azt várd, hogy ugyanazt fogjátok tanulni...
2010. aug. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Ilyet sem hallottm még hogy valaki nyáron tanulni akar... :) Az előzönek igaza van, ezeket akkor olvasd el ha annyira szeretnél tanulni :) Amugy a 9. osztály 10x könnyebb mint mondjuk a 7.-8. Nálam legalábbis így volt... :)
2010. aug. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
SEMMIT!!!
2010. aug. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem bőven fölösleges nyáron tanulni, maximum sulikezdés előtt pár nappal lapozd át az utolsó év matek könyvét.

Amúgy gimnáziumban úgyis minden az elejéről kezdtek, csak részletesebben veszitek, mint általánosban.

2010. aug. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Igazából tényleg nincs mit tanulni 8. után nyáron. Kötelezőket még talán ha nagyon szeretnél készülni.
2010. aug. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Ja..a kötelezők..hát nekem még arra sem mondtak igazán semmit..:S
2010. aug. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
19%
Elég hülyék vagytok, ha ti nyáron semmit se akartok tanulni. Akkor mit csináltatok? Lógattátok a lábatokat? Nem azt mondom, hogy végig kell tanulni a nyarat, de azért pár kötelezőt igenis nyáron kéne olvasni, évközben folyamatos a számonkérés, épp eleget kell akkor tanulni, ne a kötelezőkkel is akkor kelljen sz..akodni. Ha van az embernek ajándékba 2-3 hónapja, használja fel hasznos dolgokra (is).
2010. aug. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
a nyár arra való, hogy pihenj. lesz elég időd tanulni suli közben.
2010. aug. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy én el tudtam olvasni a kötelezőket. Meg aztán nem is volt olyan sok, csak az Antigoné meg a Rómeó és Júlia. Az Antigoné olyan rövid hogy ha leülsz egy délután el tudod olvasni a R. és J.-t meg mindenki ismeri, de, év közben is gyorsan el lehet olvasni. 9.-ben meg szinte semmit olyat nem vettünk amiről egyszer már tanultunk csak töriből de az is csak 5.-es anyag volt.
2010. aug. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!