Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tanuljon nyáron egy...

Mit tanuljon nyáron egy leendő kilencedikes?

Figyelt kérdés

Töriből? A nyolcadikos anyag vagy őskor ókor, évszámok?

Angol?

Irodalom?

Nyelvtan? Nyolcadikos, vagy ötödikes ebből is?

Matek?

Fizika? Hetedikes? Nyolcadikos?

Kémia? ---II---

Földrajz? Európa? Mo? Föld?

Biológia? Állatok, növények, emberi test?


2010. aug. 20. 16:29
1 2
 11/13 anonim válasza:
100%

válaszolni sajnos nemtudok, mert én is most leszek 9-es, kötelezőt semmit nem adtak, az égvilágon... tanulni am nem tanultam semmit..:D terveztem, hogy R. és J.-t elolvasom, de nem volt időm, (-.-) nem részletezném, hogy miért, lehet oltogatni.. nem érdekel. :D

viszont az angol engem is érdekel. Volt ofőm mondta párszor, hogy szintfelmérésre lehet számítani 9. elején, igaz ez? Mert akkor szorítok rá 1-2 napot valahogy, hogy átnézegessem..

2010. aug. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nekünk nem volt szintfelmérés semmiből de tudom hogy vannak olyan iskolák ahol van ilyen. Igazából ennek tényleg az a feladata hogy "meglepetésszerű" legyen. Hogy a tanár tudja hogy melyik az a rész amiből átlagosan gyengébbek vagytok ere több időt fordít majd vagy még egyszer átveszitek. De, ez nem csak nyelvből lehet így hanem matekból, irodalomból stb. Van olyan iskola is ahol ún. csoportbontás van jobbak ill. gyengébbek ilyenkor is szoktak egy tesztet íratni. De, nem kell nagyon izgulni a 9. tényleg nem olyan nehéz ha rendesen figyelsz órán akkor csak épp hogy át kell nézni otthon az anyagot és menni fog. Én még javítottam is a 8.-hoz képest.
2010. aug. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

én nem ismételtem semmit, jó gimibe járok, és megtartottam a jegyeimet (közel kitűnő voltam).


Kötelezőket elolvasni hasznos, a törit elölről kezditek az őskorral. Irodalomból az ókortól kezdve mentek végig az irodalom korszakain, kb a klasszicizmusig juttok el évvégére. Esszéket valószínüleg kell írni, ez bizonyulhat nehéznek az irodalom és a töri terén a középiskolákban. És persze a tananyag elég nagy.


Angolból nem tudom milyen szintre mész, de azt mindig érdemes gyakorolni, olvasni, hallgatni stb..


Nyelvtanból új tananyag, kommunikáció, nyelv stb-ről lesz szó. Helyesírás nagyon kevés volt nálunk, de akinek siralmas, annak kell gyakorolni.


Fizikából is elölről kezditek, hasonló lesz mint általánosban, de részletesebb, bonyolultabb.. Lesz mozgástan, dinamika újra pl.


Kémia: kilencedikben általános kémiát tanultok, sok lesz a definíció, néhány számolás, de ez is inkább az általános iskolában megtanultak bővitése.. Újra lesz szó már elhangzott dolgokról.. Majd 10-edikben lesz nagyon új, a szerves kémiával.


Földrajzból kilencedikben általános földrajz van.. Csillagászat, Domborzat stb.. hogy keletkeznek, végbemenő folyamatok.. nem nehéz.


bioszból rendszertan lesz, emlősök, növények felépítése stb, életfolyamataik.. emberi test kilencedikben nincs.

2010. aug. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!