Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek milyen esszé...

Szerintetek milyen esszé témák lesznek az mostani(2021.májusi) töri érettségin?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 9. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Nem érdemes egy témára rájátszani, de a legrégebben a 1849 utáni magyar töriből a Kiegyezés és a Kádár-korszak voltak.

1848 előttőrl meg szinte mindig Szent István, Károly Róbert, Hunyadi Mátyás vagy felvilágosult abszolutizmus van a magyar töri esszéből.


Egyetemes esszékből viszont sokkal hatalmasabb a választék, mert az rövidebb. De ott egy wittenbergi reformáció pl. simán benne van a pakliban.

2021. ápr. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Középkori egyházszervezet, szovjetizálás, I. Károly, Mária Terézia


Ezek szinte állandók

2021. ápr. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Reformkor fő alakjai, összefüggései

Mária Terézia és fia, II. József időszaka

Károly Róbert, Nagy Lajos, Luxemburgi Zsigmond tevékenysége

Hunyadi Mátyás uralkodása

A török kiűzése Mo-ról és a Rákóczi szabadságharc

Magyarország helyzete 1945-től 1956-ig.

2021. ápr. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerinte Károly Róbert nem lehet mivel tavaly májusban volt, volt már II József is, és mária terézia idén. Érdemes megnézni az előző éveket. Szerintem: Hunyadi Mátyás (nem volt még) Kiegyezés, a szabadságharc egyik éve, Kádár és akár Rákosi is lehetséges bár már volt esszé a gazdaságpolitikájából. Az a helyzet hogy nagyon sok téma van, szinte lehetetlen megjósolni mert pl lehetnek a varhaboruk is pedig az annyira nem elterjedt temakor
2021. ápr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly érettségiztem, én úgy csináltam, hogy egészen 2005-tól megnézegettem, hogy milyen esszé témák voltak, és azokat a témaköröket megjelöltem a tankönyvben/füzetben úgy, hogy ahányszor szerepelt az adott téma esszéként, annyi csíkot húztam a fejezet/részlet címe mellé, és így többször is átnéztem azokat (vagyis sok mindenhez kellett, lol meg volt ami az új 2017-es követelményrendszer szerint nem kellett)

Szóval az esszétémák gyakran ismétlődnek. Tavaly én I. Károly Róbertet és a II. világháború előzményeit választottam, az előbbi minimum 10-szer szerepelt, míg az utóbbival csak párszor találkoztam (?).

Amúgy IV. Bélát és a tatárjárást szeretik még nagyon, arra emlékszem.

[link]

Oh, és megkaptam a max 50 pontot a két esszémre, szóval megérte gürizni 😁

2021. ápr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, kicsit off topic, de mennyit készültél a törire? Én kémiából és német irodalomból emeltezek, arra megy el az energián nagy része, a töri kicsit háttérbe szorult. Főleg az esszékre hogyan lehet a legjobban készülni? A források mennyit segítenek?
2021. ápr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is el voltam maradva vele, kb három hetet készültem rá (ott volt mellette az emelt biosz és emelt kémia), de itt van a követelményrendszer, és ezt beosztottam, hogy mit tanulok meg egy nap. (De viszont nem csináltam érettségi feladatokat, mert arra nem volt időm már, csak az esszéket nézegettem meg)

Én az atlaszt egyáltalán nem használtam, mivel a négy év alatt egyszer se vettük elő, de barátnőm mondta, hogy ő a II. vh előzményeit onnan másolta ki.

[link]

Ebből a könyvből is készültem, (követelményrendszer alapján van kidolgozva) de volt, amit más tankönyvből néztem meg, mivel néhány témakört nem írt le olyan átláthatóan, lol. De amúgy használható, főleg SOS-ben.

[link]

2021. ápr. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!