ELTE, DE vagy SZTE?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Jövőre fogok érettségizni, és a tanári pálya felé mozgolódom.

(Megjegyezném, hogy nem szeretnék olyan válaszokat, hogy "nem fogsz tudni megélni", tisztában vagyok a pálya körüli tudnivalókkal, engem ez érdekel.)

Az lenne a kérdésem, hogy az ELTE, a Debreceni Egyetem, vagy az SZTE tanárképzőjei közül melyiket érdemes választani? Szívesen hallgatok történeteket, érveket, előnyöket, hátrányokat, bármit, amit Ti tapasztaltatok!

Angol-matek szakos lennék.

Köszönöm!😊



2021. ápr. 11. 08:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ELTE elvileg a legjobb, de állítólag a Szegedi sokkal családiasabb, jobb a hangulat és ugyan úgy tanárok lesztek és nem lesz nagyobb a fizud az ELTE miatt.


Kevés olyan ismerősöm, aki ne gyűlölte volna az eltét. Bnőm angol szakos volt, egy másik japán. Én infóra jártam, de a BME sokkal jobban szervezett volt. Én a BME-t imádtam, de az ELTE nekem is szenvedés volt, pedig könnyebb. A matekos ismerőseim nagyjából elvoltak az eltén, ők valamennyire tudták szeretni.


A nem tudsz majd megélni témára pedig annyit, hogy vegyél fel minél több infós tárgyat. Ha szereted a matekot, akkor menni fognak és amikor rájössz a való életben, hogy tényleg nem lehet megélni belőle, akkor tudsz váltani. Rengeteg matematikus, fizikus és infó szakos tanár menekül programozásba.

2021. ápr. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Reál tagozatos vagyok jelenleg, matekot, fizikát, infót tanulok emelt szinten. Igazából egyikkel sincs gondom, mondhatni jó vagyok belőlük, de a fizikát meg az infót nem érzem magamhoz közel. Mindenesetre köszi a tanácsot, észben fogom tartani :))

2021. ápr. 11. 09:39
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Tudomásom szerint az SZTE-n a tanár szak mellett a szakfordítói szakot is elvégezhetnéd, ami hasznos lehet.
2021. ápr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezt nem is tudtam. Köszönöm, utána fogok nézni😊
2021. ápr. 11. 13:33
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a képzés alapvető hibái törvényileg szabályozottak, így ebben nincs különbség.

Szegeden jó a hangulat, gyönyörű a város, én nagyon ajánlom.

2021. ápr. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
ELTE magyar-angol tanáris vagyok. Szerintem az SZTE a legjobb. A korábbi kommentelők remekül összefoglalták.
2021. ápr. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!🥰

Debrecenről esetleg van valakinek tapasztalata? Arra is kíváncsi lennék😊

2021. ápr. 11. 17:12
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

Debrecent "divat" lehurrogni, pedig az egyik legnagyobb, és a leggazdagabb. Nem akarom "megvédeni", mert közöm sincs hozzá.

De - szerintem - a magyar egyetemek nagyjából azonos színvonalúak.

Dönts praktikus indokok alapján (távolság, családi kapcsolat, külső vélemények) a helyszíneket meg nézd meg, és hallgass a saját benyomásaidra!

2021. ápr. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. ápr. 12. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!