Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Folytassam az egyetemet...

Folytassam az egyetemet szeptemberben, vagy hagyjam ott?

Figyelt kérdés

Most töltöm a második félévem az egyetemen, egy olyan szakon, amit a köznyelv csak büfészaknak nevez. Nem nevezném most így meg, a lényeg, hogy kb. bölcsésszel egyenértékű.

Hogy miért is hívják büfészaknak, arra elég hamar sikerült rádöbbennem. Úgy érzem semmi értelme az óráimnak, semmi gyakorlati hasznos tudást nem sikerült eddig megszereznem. Átlagban 210 perc egy óra, és ezalatt komolyan mondom csak f***ságokról beszélgetünk, miközben az oktatókon azt látom, hogy azt hiszik, hogy a világ legnagyobb tudását adják most nekünk át azzal, hogy tanulmányokat olvasunk, meg filozófusok gondolatait elemezzük. Ami így elsőre tényleg érdekes, de mikor heti több órában ezt hallgatom, a gyakorlati tudás helyett, az nagyon lehúz... És ahhoz képest, hogy semmiről nem szólt eddig a 2 félévem, a követelmény meg viszonylag nagy. Persze ez még mindig nem ér fel egy orvosi vagy jogi egyetem követelményeihez, úgyhogy nem is erről szeretnék panaszkodni. Semmi motivációm, hogy folytassam, úgy érzem vesztegetem az időm. Őszintén szólva, a tanulásból is ki vagyok már kicsit ábrándulva, úgy érzem még mindig ott tartok mint gimiben, szóval az nem nagyon opció, hogy menjek másik szakra, mert az megint még plusz év, én meg már szeretném elkezdeni a normális életem.

Az egyetlen dolog, amitől félek, hogy később megbánnám. Félek, hogy egy érettségivel nem mennék semmire, valamint az is idegesítő, hogy az országban lassan már minden idiótának diplomája van, én meg tudom, hogy lenne hozzá eszem, egész életemben jól tanultam (nem magolással), csak éppen rosszul vagyok már attól is, ha az egyetemre gondolok... Mit tegyek?



2021. ápr. 11. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Azért bőven vannak még alternatívák azon kívül, hogy otthagyod a fenébe, és maradsz egy érettségivel, vagy végigcsinálsz egy szakot, ami már az elején nem tetszik. Mi lenne, ha keresnél magadnak egy olyan képzést, ami érdekel is, és értelme is van? Ha még bizonytalan vagy, az is teljesen legitim döntés, hogy szünetelteted a tanulmányaidat, elmész dolgozni, és kicsit jobban megismered magad, tájékozódsz, aztán döntesz.
2021. ápr. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Most még időben vagy, hogy otthagyd. Én is arra bíztatlak, csak ideiglenesen hagyd abba a tanulást, ha kitaláltad, mi az, ami érdekel és amivel tudsz is pénzt keresni, célzottan folytasd a tanulást, ne csak azért, hogy legyen valamilyen diplomád.
2021. ápr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

En ket alternativat latok:


1) Az lehet, hogy nem a szakkal van a problema, hanem magaval az egyetemmel, a tanarokkal ott? Jarnal ugyanerre a szakra mas egyetemen? Ha igen, akkor probalj atiratkozni.


2) Ha nem, akkor - ahogy az elso es masodik valaszolo irta - gondolkodj el egy masik szakon, ami erdekel.

2021. ápr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem a szakkal van a probléma, amely feltehetően a szabad bölcsészet. A kérdező most jött rá, hogy büfészak nincs, a diplomáért tanulni kell. Nem tudom mit gondolt, hogy agysebészetet fog tanulni? Fogalma se volt, hogy mit választott?

Ha nem érdekli a szak akkor váltson!

2021. ápr. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Ne folytasd, de találd ki, hogy megtanulsz-e egy szakmát, vagy felvételizel-e egy másik szakra.
2021. ápr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%
Én nem folytatnám a helyedben. Sajnos a szeptemberben induló szakokról lecsúsztál már idén (illetve még lesz pótfelvételi), de jövőre elkezdhetsz egy másikat. Igen, időkiesés, de ez van, nem tudsz már mit tenni. Esetleg addig megcsinálhatsz egy OKJ-t, ha azok között van szimpatikus.
2021. ápr. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!