Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most miért kellett a masik...

Most miért kellett a masik lehetőségét elvenni attól, hogy jól érezze magát, és menjen úgy az élete, ahogy eddig?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok, és november óta távoktatás van.

Én már rég mennék, mert hiányzik a társaság, valamint nálunk nagyon borzalmasan megy a távoktatás. (Rengeteg beadandó, rengeteg semmit sem erő online órával, így szabadidő jóval kevesebb mint normálban)

Valljuk be, itt senki sem fel a vírustól a diákok közül. Egyszerűen csak kényelmesebb nektek így, meg is tudom érteni, de nálunk BORZALMAS.

ÉS NEM TUDOM ELHINNI, HOGY EGY DIÁKMOZGALOM MIÓTA POFÁZHAT BELE EGY VIRÓLOGIAI KÉRDÉSBE? MI AZ, HOGY "NEM MEGYÜNK SULIBA"? SZEPTEMBERBEN IS EZT FOGJÁTOK CSINÁLNI?!

Nem tudjátok megérteni, hogy inkább választhatóságra kellett volna gondolni? Nagyon féltek a vírustól, azt a Plázákban egymás nyakán lihegtek. Tavaly is hasonló volt, én akkor imádtam mondjuk a távoktatást, de nem a vírus mögé bújtam...



2021. ápr. 12. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Azt kéne megértened, hogy ez azért nem csak a ti döntésetek, mert legnagyobb részben nem tieteket veszélyeztetne a nyitás. A fiatalok között nagyon ritkán súlyos lefolyású a vírus, de ettől még elkaphatják, és FERTŐZHETNEK!!! Aki az idős szüleivel, esetleg nagyszüleivel lakik együtt, annak erre is gondolnia kell. Őket védi, nem saját magát elsősorban. Nyilván vannak olyanok is, akik azért kardoskodnak az online oktatás mellett, mert úgy könyebb lógni, de nem ez az általános.


"Valljuk be, itt senki sem fel a vírustól a diákok közül. "

Mindenkit egyesével megkérdeztél? Kérlek mellékeld a közvélemény kutatási eredményedet, ahol az összes diák azt válaszolta, hogy ő nem fél.


"ÉS NEM TUDOM ELHINNI, HOGY EGY DIÁKMOZGALOM MIÓTA POFÁZHAT BELE EGY VIRÓLOGIAI KÉRDÉSBE?"

Te még csak diákmozgalom sem vagy, csak egy egyszerű diák magadban, mégis "belepofázol" a kérdésbe. Te is kardoskodsz itt a saját álláspontod mellett, ők ugyanezt csinálták, csak többen. Vagy csak olyanok szólhatnak bele, akik egyetértenek veled?


"Nem tudjátok megérteni, hogy inkább választhatóságra kellett volna gondolni?"

Nem megérteni nem tudják, mert nem olyna hülyék mint amilyennek nézed őket (ezzel inkább csak magadat minősíted), hanem NEM ÉRTENEK EGYET VELED!

Mondok egy analógiát: ha te azt mondod, hogy téged nem zavarnak az utakon a füstölgő régi dízel autók, és szüntessük meg a zöldkártya rendszert, akkor én fel tudom fogni az agyammal hogy mit akarsz (és érti mindenki más is) csak nem értünk veled egyet!!! Ahogy azt sem lehet csinálni, hogy mindeki választhat, hogy ő füstölő dízellel, vagy hibriddel jár, mivel a környezetszennyezés hatását nem csak ő viseli, hanem mindenki más is. A fertőzés ugyan ilyen. Lehet hogy te nem félsz, de a veled kapcsolatban lévő emberek igen, és őket is veszélyezteted.



"Nagyon féltek a vírustól, azt a Plázákban egymás nyakán lihegtek." Gondolom erről is van hiteles adatod, hogy az iskolák zárást támogató diákok legnagyobb része rendszeresen jár plázázni. Mert gondolom ha nem lenne, akkor nem mernéd ezt így általánosságban kijelenteni, ugye?

2021. ápr. 13. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Januárban, mikor brit mutáns sem volt itt akkor is ment a rinyálás, és a fertőzöttek száma annyi volt mint szeptemberben.

Ez nem vélemény, hanem mások életét változtatják meg ezzel. Nekem van olyan osztálytársam akinek a nevetéstől volt hangos az osztályterem, és már depressziós (bezárt világ miatt). Lógni szeretne a nagyja, mert akkor nem a zárás mellett áltak volna ki, hanem amellett, hogy vagy hibrid legyen, vagy választhatóbb. (Itt értem azt, aki akar menni megy aki nem, nem)

Teljesen megértem azt, ha valaki félti a krónikus beteg rokonjait, vagy idős vagy fél. Ha jelentkeztek oltásra, akkor simán a védettség kialakulásáig adnék nekik magántanulói státuszt. Az oltás ellenesek, magukra vessenek, ha ilyen helyzetben vannak.

2021. ápr. 13. 12:54
 3/3 anonim ***** válasza:
88%

"Ez nem vélemény, hanem mások életét változtatják meg ezzel."

De te is azzal, hogy a nyitás mellett kardoskodsz. Azt értsd meg, hogy a jelenlegi heylzetben van két opció, személyes vagy online oktatás. Nem az van hogy a személyes az "alap", és az onlinet kell külön megindokolni és igazolni a "jóságát", hanem a kettő közül kell választani, megfelelő érvek és ellenérvek szerint. Tehát nem az online oktatás "változtaja" meg az életét, hane maz oktatás formája HATÁSSAL VAN az életére. De az nagyon egyoldalú, szűklátókörű álláspont amit írsz, hogy van a személyes oktatás, és mi más ettől az változtat meg bármilyen életet is.

2021. ápr. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!