Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz a nyelvtan/ és...

Mennyire nehéz a nyelvtan/ és az irodalom érettségi?

Figyelt kérdés
Eddig szinte csak matekot néztem, meg talán angolt így kicsit tartok tőlük. Mennyire volt nektek nehéz? Akár egy tizes skálán is.

2021. ápr. 13. 11:43
A kérdező szavazást indított:
Röhejesen könnyű
Átlagos
Kicsit nehéz, de nem akkora vész
Eléggé megizzasztott
9 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A magyar érettségi középszinten egy szövegértés, egy érvelés (itt lehet mást választani, de arra nem emlékszem) meg egy vers/novella elemzése. Nem nehéz, ha összességében nem funkcionális analfabéta az ember, és képes normálisan fogalmazni, akkor simán össze lehet szedni egy négyes-ötös jegynek megfelelő százalékot.
2021. ápr. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A vers/novella elemzésben sose voltam profi. De köszönöm rajta leszek, csak annyira stresszes ez az egész időszak és már azt se tudom hol állok fejjel. Remélem én is megütöm az analfabéta szintet és legalább egy 3-mast összehozok :D
2021. ápr. 13. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!