Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 250 óra hiányzás/év vagy /félév?

250 óra hiányzás/év vagy /félév?

Figyelt kérdés
A 250 óra hiányzás általános iskolában évente értendő vagy félévente?

2021. ápr. 14. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az hiányzási limit évi 250 óra, vagy egy adott tantárgy összes óráinak 30%-a.
2021. ápr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
HA nincs elég jegy, osztályozó vizsgát kell tenni, ha van, az se kell. Ez csak az igazolt hiányzások esetén igaz és a nevelő testület engedélyezheti. Ha az igazolatan hiányzások száma több, mint az igazoltaké, erről nem lehet szó.
2021. ápr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igazoltra gondoltam természetesen, a jelenlegi helyzet miatt. Jegyük szerencsére nagyon sok van már.

2021. ápr. 14. 20:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Az se mindegy, hogy milyenek azok a jegyek. Egyik osztálytársam mindig ellinkelte a témazárókat még általánosban (betegséget kamuzott, kikérőt iratott stb.), de cserébe mindig megcsinálta a házi feladatokat, és kapta a piros pontokat, amiből lettek az ötösei. Összességében több jegye volt, mint nekem, aki mindig, mindent megírtam, és év végén meglepődött, amikor a tanár nem fogadta el neki, és év végi osztályozó vizsgát kellett írnia.


Ha a témazárók meg vannak írva, nagy baj nem lehet.

2021. ápr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne felejtse el, hogy ha a nevelőtestület nem engedélyezi, akkor osztályozó vizsga jön, tehát tanulni kell.
2021. ápr. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A fiam színötös, semmi más jegye nincs, minden témazárót megírt eddig és biztos vagyok abban, hogy egy osztályozó sem jelent különösebb problémát, így ezen nem aggódom, csak jó tudni azért, hogy mi várhat ránk. :)
2021. ápr. 14. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!