Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az lehetséges, hogy felvettek?...

Az lehetséges, hogy felvettek? Többi lent!

Figyelt kérdés
A 2. megjelölt gimnáziumomban 31. voltam az ideiglenes rangsorban a véglegesben pedig csak 30. A többi gimnáziumban még nem ismerjük a végleges rangsorokat, és így betudjátok határolni ezt? A 4. Gimnáziumomban meg pedig 16-ból 18. Lettem. A 2. Megjelölt gimnáziumomban csak egyet csúsztam előre, és néztem, hogy minden évben ilyen 50-60-80-ik volt akiket felvettek, valamint volt egy ahol utolsónak azthiszem a 39. Jutott be. ez azért van mert felvettek az 1.-be?

2021. ápr. 14. 18:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Megnéztem, ez NEM a felvették listája. Ez a véglegesített ideiglenes rangsor, ami azért lett, mert ugye közben volt a változtatási lehetőség. Ők is írják, hogy felvették listája majd később lesz. A legtöbb sui épp ezért nem teszi ki ezt, mert félreérthető. Olvasd el amit írnak, teljesen érthető.
2021. ápr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nagyon nem érted, hogy működik a felvételi. Teljesen mindegy hányadiknak írtad, azt a gimi nem is tudja, az csak a te kívánságlistád. Egy központi rendszer rangsorol. Megnézi, hogy mit írtál be elsőnek, "A" Gimnázium. Megnézi oda elég-e a pontod, tehát beírtál-e mások előtted több ponttal, ha igen továbblép B gimnáziumba és ott nézi meg és így tovább, a te sorrended szerint, amíg valahová beférsz. Ott megáll, nem nézi tovább. Teljesen igazságos rendszer, egy bonyolult algoritmus vezérli. De ha Pl te elsőnek írtad az A gimnáziumot és betesz a névsor a, de közben jön egy tanuló, aki lehet, hogy csak harmadiknak írta, de az első kettő jelöltjébe nem került be és több pontja van nálad, akkor kilök téged, téged átrakták a másodikként jelöltedbe és így tovább. Tehát olyan nincs, hogy több pontod van másnál, de te nem kerülsz be, mert nem elsőnek jelölte. Nem tudom mennyire érthető. Épp ezért van, hogy csak és kizárólag egyszerre kaphatja meg az összes gimi a felvették listáját, mert csak amikor a legutolsó jelentkező tanulót is megvizsgálta az algoritmus akkor van vége, addig változhat.
2021. ápr. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!