Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyházi iskolákról szeretnék...

Egyházi iskolákról szeretnék személyes tapasztalatokat kérni?

Figyelt kérdés
Sokat olvasgatok róluk, de nem tudok dönteni. Állami vagy egyházi iskola egy általános iskolás gyereknek.
2021. ápr. 15. 22:33
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
egyházit jobban pénzelik, de ott az esélye annak, hogy kimossák a gyermeked fejét :(
2021. ápr. 16. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem mindegy mennyire vallásos az iskola. Az én értékrendembe nem fér bele a gyerekek agymosása, ezért nálunk ez kizárt volt, de én pl vallási fenntartású gimibe jártam, vállalható volt. Mai fejjel persze mást választanék.
2021. ápr. 16. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
4 éve jártam egyházi általános iskolába. Nekem tetszett, persze voltak heti kétszer hittan órák, amit én nem tekintek ‘agymosásnak’. Konzervatívabb, de mégis jobb, mint egy állami.
2021. ápr. 16. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%

Mit értetek agymosás alatt pontosan? Pl a hitgyüliseket én sem kedvelem.


Én katolikus oviba, általánosba és gimibe jártam. A családi hátterem miatt is, plusz ezek nyújtották a legszínvonalsabb oktatást. Ezáltal részese voltam a városi egyházközösségnek is: sok ismerős, sok program, tábor.

Milyen értékrendszert szeretnél átadni a gyermekednek, milyen szellemiségben szeretnéd felnevelni? Az egyházi iskolák nyilván egy adott vonalat követnek. Vannak hittanórák, lelkigyakorlatok, imádkoztunk ebéd előtt. Ugyanaz a tananyag, mint az állami iskolákban, Isten nem változtatta meg a tankönyvben a történelmet, sem a kovalens kötést vagy a súrlódási erőt, a Tüskevár meg a Szeleburdi család történetét sem írta át. Viszont tanultunk szentekről meg még nem is tudom miről, alig emlékszem az általalánosra...

Szigorúbbak a szabályok a megjelenéssel kapcsolatban (nem lehet hajat és körmöt festeni, miniszoknyában járni. Nekem ezek most is szimpatikusak, pl egy gyereknek nem kell műkörömmel rohangálni vagy vakolatot magára kenni az iskolában. Persze mi is lázadoztunk, én is kicsi sminket tettem fel gimiben, hétvégente kifestettem a körmöm, bulizni is jártam. Munkahelyen is vannak szabályok, amelyet be kell tartani. 🤷🏻‍♀️

Sokféle emberek lettünk. Foglalkozást tekintve pedagógus, orvos, gyógytornász, vállalkozó, informatikus, mérnök, futár, gyógymasszőr. Pap. Stb. Vannak akik még a társukat keresik, mások komoly párkapcsolatban vannak vagy házasok és gyermeket nevelnek. Rendszeresen jár templomba vagy soha, külföldön vagy itthon él.


Én is szeretném egyházi suliba adni majd a gyerekem, legalább általánosba az értékerendszer, világnézet miatt. A giminél fontosabb, hogy erős legyen.

2021. ápr. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

A gyerekeim vegyesen járnak egyháziba és államiba. A tapasztalataim:


- Az általános iskola alsó 4 osztálya teljesen a tanító néniktől/bácsiktól függ. Az egyházi cukormáz nem minden alkalmatlan pedagógusok segít. DE alkalmatlanság esetén nagyon jó tapasztalataim vannak 3 egyházi iskolával is -- valahogy mindenhol normálisak voltak az igazgatók. Ugyanez az önkoris suliban valami katasztrófa. Ha nem muszáj, nem add önkoris suliba a gyerekedet, kivéve, ha beleszeretsz a leendő tanító nénikbe. Ha nem, akkor azért az egyházi jelleg ad egyfajta garanciát, legalább arra, hogy ha gond van, akkor segítenek megoldani.


- A 8 osztályos gimnáziumokról tudok nyilatkozni. Teljesen mindegy, hogy egyházi vagy nem egyházi, egyedileg tájékozódj. Nagyon jó tapasztalataim vannak a Deák téri evangélikus gimnáziumról is, de vannak nagyon jó állami gimnáziumok is. Itt is tájékozódj egyedileg, hogy milyen az iskola hangulata, színvonala stb.

2021. ápr. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én katolikus általánosba jártam, most állami gimiben vagyok. Hiába a mostani sulim az egyik legjobb középiskola az oszrágban, nagyon le van robbanva az épület és a felszerelések. A katolikus sulimnak rengeteg pénze volt, így volt három óriási tesitermük a legmodernebb szerekkel, nagyobb könyvtár, laborok, rengeteg plusz program, udvar + rajta játszótér. A tanárok is jók voltak, valamint egyáltalán nem voltak agresszív, kisebbségi gyerekek (nem akarok előítéletes lenni, bocsi, csak azt akarom mondani hogy az összes osztály kulturált család gyerekeivel volt tele).


Ennek ellenére jobban szeretem a gimimet, mert itt legalább ugyanolyan jó tanárok vannak, de sokkal szabadabbak vagyunk. Általánosban, meg a hozzá tartozó, vele egy épületben is lévő gimnáziumban nem lehet körmöt vagy hajat festeni, térdig vagy afölé érő szoknyát hordani, a vállunknak kilátszódnia a ruhából, és végig egyenköpenyt kellett hordani. A jelenlegi sulimban szó szerint úgy nézünk ki ahogy akarunk, a tanárok nem szólnak bele, ilyen szempontból nagyon liberálisak, de a gimi mégis az országos top 5-ben benne van, tehát nem megy ez a tanulás rovására.

És igaz, hogy ez már gimnázium, tehát alapból többet engednek az embernek, de az általános iskolámnak van teljesen együtt működő gimnáziuma is, és ott is ugyanazok a korlátozások jellemzőek mint az általánosban.

Nem bántam meg egyik választást sem, mindkettőt nagyon szeretem.

2021. ápr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok, nem tudom mire véljem a lepontozást :(


ez az igazság, mivel én is katolikus suliba jártam :D teljesen modern, jól felszerelt suli volt, 2015-ben kapott új épületet, rendesen pénzelik őket :D


meglátásom szerint pedig könnyen átmossák a buta gyermekek fejét :( bajos gyermekek ugyanúgy vannak ott is, nem egy alkalommal voltak balhék, lopások az ott eltöltött időm alatt, pedig a városom egyik neves sulija ez

2021. ápr. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kötelező volt az istentiszteletre járás a szülőknek is? Csak katolikus vagy református és evangélikus vallás is van ezekben az iskolákban?
2021. ápr. 20. 20:01
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én katolikus suliba jártam (6-os vagyok), az osztály kilencven százaléka katolikus hittanra járt, de lehetett reformátust és evangélikust is választani. A misék mindenkinek katolikusak voltak, ott nem lehetett válogatni természetesen. A szülőknek nem kellett járni, az évnyitó és évzáró misére mehettek, az évközbeniek pedig csak az iskolásoknak és a tanároknak voltak.
2021. ápr. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak katolikus volt, a hétköznapi misékre (órarend szerinti, külön volt minden osztálynak) csak a diákok mehettek, de a havi nagy misére szülök is jöhettek (ez nem a suli kápolnában volt, hanem a városi székesegyházban)
2021. ápr. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!