Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tehetek így előrehozott...

Tehetek így előrehozott érettségit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most vagyok 10-es és idén véget ér a kémiaoktatás számomra. A jövő tanévi őszi érettségi viszgaidőszakban tehetek előrehozott érettségit ezek alapján kémiából? Ezen kívül jövőre szeretném felvenni a tantárgyat fakultációként, ez befolyásolja, hogy tehetnék-e?



2021. ápr. 17. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Ahhoz, hogy érettségit tehess belőle osztályozó vizsgát kéne tenned a 11.es és 12.es tananyagból. Miért szeretnél előrehozottat tenni belőle? Ha fakton szeretnéd tanulni, gondolom emeltezni akarsz belőle. Ehhez szerintem zseninek kell lenni, hogy 10.ben ebből érettségizni tudj és előtte letenni az osztályozóvizsgákat. (ezt nem sértésnek szánom, csupán érdekel mi szükséged van erre?)
2021. ápr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mint ahogyan a kérdésemben is írtam, most vagyok 10-es és 11-ben szeretnék előrehozott érettségit tenni, elsőként középszinten. 11. és 12. évfolyamon alapból nincs kémiám, így is kellene osztályozó vizsgát tennem? Ezt nem teljesen értem. Leginkább arra lennék kíváncsi, hogy ha felvenném faktként a tárgyat, akkor a fakt tanyagából szükséges-e osztályozó vizsgát tenni? A kémia nagyon jól megy, ezért szeretnék belőle előbb érettségizni.
2021. ápr. 17. 20:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha felveszed faktra a kémiát akkor 11. 12. ben is van kémiád, tehát igen, kell osztályozót tenned. Bocsánat félreérthetően írtam, úgy gondoltam, hogy 10.után letenni a kémiát nehéznek tartom, mivel október az szinte 11. év eleje, így komolyabban csak 10.es tudással mennél érettségizni. Szerintem megérné várni még ezzel, a faktokon sokkal többet fogsz részletesebben tanulni, így később jobb eredményt érhetsz el, mint jelen tudásoddal(ez csak jótanács). Persze ha mindenképp ezt szeretnéd érdeklődj az iskoládnál, hogy ezt hogyan tudnád kivitelezni.
2021. ápr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2021. ápr. 17. 21:06
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen! Sok sikert a továbbiakban!
2021. ápr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal nem kell osztalyzot tenni faktbol, de nem akarok hulyesegeket mondani. Szerintem erdeklodj osztalyfonokodnel, az a tuti!
2021. ápr. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

(Hátha valaki másnak segít)

Mivel teljesítettem a tantárgyi követelményeket, azzal, hogy az alap kémia óráknak vége van, NEM kell osztályozó vizsgát tenni a faktból, hogy előrehozott érettségit tegyek.

Viszont, ha valaki leteszi az emelt szintű érettségit, akkor azzal teljesíti az emelt fak követelményeit, és így más faktra kell járni utána.

2021. máj. 7. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!