Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügy és számvitel szakon...

Pénzügy és számvitel szakon mennyire nehéz a matek? A mateknak melyik részei kellenek oda főleg?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 19. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Analízisből függvényvizsgálat, határérték, differenciálás, integrálás szokott lenni. Plusz ha jól tudom van statisztika is.
2021. ápr. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor annyira nem durva? Kb. mint egy matek fakultációs szint?
2021. ápr. 19. 20:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Annál azért sokkal nehezebb. Nem lesz gondolkodós a matek, mint pl emelt érettségiken, viszont nagy gyakorlat kell a ketteshez is és idő hiányában azonnal észre kell venni, hogy mit kell alkalmazni.

Fakton pl az integrálást szöveges feladatok megoldására használjátok, na egyetemen ilyen nem lesz analízisen. Ott már meg lesz adva, hogy mit kell integrálnod és azt kell megoldanod. Csak hogy ezek nem egyszerű polinomok lesznek, mint emelt matekon... Rengeteg fajta trükk lesz majd bonyolult integrálásokra és ezeket sz*rrá kell gyakorolnod. Persze ha jó az absztrakt gondolkodásod, akkor elég kevesebb gyakorlás is és látni fogod, hogy mit kell alkalmazni, de ha átlagos diák vagy, akkor gyakorlás, gyakorlás és gyakorlás.


Ezt azért írtam kicsit rémisztően, hogy inkább most érjen hideg zuhany és ne ott. De ettől függetlenül tanulható és biztosan menni fog, pláne ha faktos is vagy, de ha nem vagy az, az sem egy olyan nagy probléma. Szóval ne aggódj ilyenen, legfeljebb kettessel de úgyis sikerül majd!

2021. ápr. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. ápr. 20. 09:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer matekból korrepetáltam egy harmadéves pénzügyest. Konkrétan törtet egyszerűsíteni, összeadni, szorozni nem tudott. De ez volt a kisebbik baj,a nagyobb, hogy nem látta be, miért ezzel kellene kezdenünk a gyakorlást, és nem a differenciálegyenletekkel, amiből a vizsgája volt.

Ezzel azt akarom mondani hogy van matek, viszonylag magas szinten,de nem fogsz kibukni elsőben ha még nem megy egyből minden. Meg fogod tudni csinálni :)

2021. ápr. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi megnyugtattál. Csak vegyenek fel...
2021. ápr. 21. 09:40
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Néhány éve végeztem, akkor a BGE pénzügy és számvitelen három matekos tárgy volt: analízis, valószínűségszámítás, operációkutatás és ezeken túl két félév statisztika. Az integrálás előjött az analízisnél, a valószínűségszámításnál és a statisztika II.-nél is. Úgy tudom, nem minden egyetemen veszik egyformán komolyan ezeket a tárgyakat, illetve sok múlik azon, milyen a tanár, aki tartja. Nálunk meglehetősen nehéznek tűnt, de nem kellett magántanárhoz járnom, felcsaptam a feladatgyűjteményt és rengeteget gyakoroltam. Nálunk ezek igazi mumus tárgyak voltak sokszor 90%-os bukási aránnyal. Ettől függetlenül előbb-utóbb mindenkinek sikerült. Viszont év közben is kell gyakorolni, nem elég vizsga előtt pár nappal nekiállni gyakorolni.
2021. ápr. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Ha bizonytalan vagy, fogadj egy magántanárt és rögtön az elejétől kezdve told magadba a statisztikát és analízist. Nem tanítanak bonyolult dolgokat, csak rá kell szánni az időt. De nyugodj meg, ez nem egy mérnöki szak.
2021. máj. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!