Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Na ki van még az én helyzetemben?

Na ki van még az én helyzetemben?

Figyelt kérdés

Van akit nem vettek fel semmilyen gimnáziumba idén? Eléggé magányosnak érzem magam a helyzetben. A különböző szociál médiákban csak azt látom, hogy kit hova vettek fel, de engem sokkal jobban érdekel, hogy kit nem vettek fel.

Ez most azoknak szól, akik az én helyzetemben vannak


Kitartás!



2021. ápr. 24. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézz szét gyakorin, én eddig 3kérdéssel találkoztam, akik azt tudakolták, hogy ilyenkor mi a teendő
2021. ápr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Egy kis motivációs sztori következik. Engem 2019-ben sehova se vettek fel, nagyon elrontottam a felvételit, pedig mindenből ötös voltam, kivéve matekból. Szomorú voltam, de végül az egyik legjobb barátomat se vették fel sehova, így szerencsém volt kicsit. Így a két család elment házalni iskolákba, találtunk is egyet, ami nagyon jónak ígérkezett, nyelvi előkészítő Pesten, stb.. Nagyon megörültem, hogy hát, most hogy nem vettek fel az álomsuliba, amiért megtettem volna bármit, nem baj, megyek Pestre tanulni, jó lesz az.. És akkor szeptember 1-től kezdődött életem legsötétebb korszaka, olyan rossz volt az iskola, a közösség, a légkör, amihez egy alapvetően kiválóan tanuló diák nincs hozzászokva (én). Minden nap sírva mentem haza, öngyilkosságon godnolkodtam, mert tudtam, hogy itt nemhogy 5 évet, de talán fél évet se bírnék ki, sürgősen intézni kéne valamit. Hívtuk az álomsulit, hogy nem-e maradt hely, de nem maradt.. Egy választásom volt, megírni újra a felvételit 2020-ban, azaz kaptam mégegy esélyt, hogy bejussak. Láss csodát, megírtam most 75 pontra a felvételit, és csont nélkül bejutottam 2020-ba az álomsulimba, talán 30. helyen voltam. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy még semmi sincs veszve, a legmélyebb gödörből is fel lehet mászni, ne add fel.
2021. ápr. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasznos infók 38.-43.-ig

[link]

2021. ápr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt is érdemes elolvasnod:

[link]

utolsó két bekezdés:

[link]

2021. ápr. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha esetleg érdekel, pótfelvételi:

[link]

2021. ápr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!