Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi tippek stressz...

Érettségi tippek stressz ellen vagy bármi tanács?

Figyelt kérdés
Vizsgak elott hihetetlenul stresszelek es raizgulok, valamikor azert mert nagyon varom es tul jonak hiszem magam es a tudasomat, valamikor meg a tipikus rettegos izgulas van. Esetleg valaki tud valami tippet erre hogy ne emiatt rontsak el barmit is? Vagy akinek van barmi tippe ami neki bevalt pl hogy mit egyek mit igyak mit ne egyek erettsegi elott vagy tenyleg barmi aprosag annak angyon orulnek ha megosztana es akar itt a kommentekben is segithetjuk egymast akiknek szinten 1 het mulva lesz az erettsegijuk<3 illetve hajra mindenkinek:)

2021. ápr. 25. 23:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy van-e nálatok valami elvárt viselet az érettségin, de próbálj meg minél kényelmesebben felöltözni. Vigyél magaddal több tollat, hogy ne kelljen amiatt aggódnod, hogy kifogyhat. Előző este rakd be ezeket a táskádba a függvénytábla, töri atlasz és egyéb dolgok mellé, hogy ne reggel kelljen kapkodnod.

Az nagyon fontos, hogy pihenj az érettségi előtt eleget, ezért ha tudsz ilyen állapotban pihenni, akkor az utolsó nap már próbálj meg nem tanulni (olyan sokat). De mindenképpen feküdj le előtte este időben aludni, hogy ne legyél zombi másnap. Egyél otthon reggelit, és vigyél magaddal pl. étcsokit és vizet, vagy ami neked bevált ilyen helyzetben. Figyelj rá, hogy ne legyél se éhes, se szomjas az érettségi közben. A koffein és a szőlőcukor nekem soha nem válik be vizsga helyzetben, mert engem csak nagyon hülyén felpörgetnek, ezért csak még jobban izgulok, és még figyelmetlen is leszek. De másoknak meg beváltak, úgyhogy lehet, hogy előtte ki kéne próbálnod, hogy számodra működnek-e.

Tudom, hogy nehéz, de próbálj meg nyugodt maradni. Utólag nem fog ez olyan szörnyűnek tűnni. :) Hajrá!

2021. ápr. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Majd írd meg kérlek hogy sikerült! Sok szerencsét!
2021. ápr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is most érettségizek, szintén nagyon félek tőle :D hova szeretnél menni?
2021. ápr. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
BME vagy BGE, gazdasági szak főleg:) köszi mindenki<3
2021. ápr. 26. 14:02
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az segített, hogy előző nap mindent kipakoltam előre (táska, annak tartalma, ruha). Ez azért is jó, mert nem reggel kapkodsz, stresszelsz ezen, valamint, így már hamarabb hangolódsz a következő napra.

Nálunk tavaly, a vírus miatt, minden nap másik ruhában kellett menni, ünneplő csak első nap kellett. Figyeltem azért a fekete-fehérre, de itt már inkább számomra kedvesebb, vagy épp kabala ruhákhoz nyúltam. ( van egy fehér blúzom, amit a durvább vizsgákon szoktam viselni és eddig szerencsét hozott, de ezt le is kopogom :D )

Én is ilyen rettegős-izgulós voltam sajnos mindig is, de a csoki és cukros tea mindig segített.

Feküdj le időben, hamarabb, mint általában szoktál, fontos, hogy kipihent legyél. Maga az érettségi közben pedig arra is figyelj, hogy ne legyél se éhes, se szomjas.

Kitartást és sok sikert! :)

2021. ápr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia én is idén érettségizem. Jó néhány hete nem tudok aludni, ennek nálam nem csak az érettségi az oka, de az is hozzá tesz. Néhány napja feladatm mindent és beiírtam a you tube-ra, hogy meditáció, rámentem egy 5 perces videóra. Elaludni is sokkal hamarabb aludtam el és reggel kipihenten ébredek azóta is (mindennap meghallgatom) Lehet, hogy valaki hülyeségnek tartja, én is annak tartottam de ez nálam bevált. Szóval ha nem tudsz pihenni akkor szerintem mindenképp próbáld ki, hátha neked is segít
2021. ápr. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj időben aludni,reggelizzél és igyál sok vizet.Előtte való nap készisd ki a táskát,elég tollat,iratokat.
2021. ápr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!