Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért bántanak minket? Miért...

Miért bántanak minket? Miért nem lehet megérteni kicsit az érettségizőket? Talán mi is csak egyszerű ,, vergődők" lennénk? Mindenki ezen a véleményen van?

Figyelt kérdés

Érettségiző diák vagyok. Bioszból és kémiaból szeretnék emelt szinten érettségizni, ugyanis orvosira szeretnék menni. Mióta eltörölték a szóbelit, meg több ellenünk irányuló, rosszindulatú kommentet látok, mint ezelőtt. ,, nekünk semmi se jó" , ,, tanulni kéne nem nyígni"

Merem állítani, hogy a diákok 80%-a biztosan akart szóbeli érettségit. Hogy miért? Aki olyan szakra megy amelyik 400+ pontot követel, annak elengedhetetlen a szóbeli, ugyanis nagyon 10%-ot is lehet emelni vele, tavaly is a sulinkban sok gyereknek lett volna jeles valamilyen érettségije, ha lett volna szóbeli.

Mi érettségizők nem ezért ,,nyígtunk". Szerettük volna ha könnyítenek kicsit az érettségin, pl. Megmondják milyen témákat nézzünk át főként az adott tárgyból, vagy akármi, de könnyebb legyen mint az eddigi érettségik.

Hogy miért?? Mert így igazságos!

Tavaly március óta be vagyunk zárva. Fél évet kidobhatunk az ablakon, ugyanis 2 tantárgyon kívül egyikből sem volt online óra, önállóan kellett a legnehezebb tantárgyakat feldolgoznunk. Aztán jött a szeptember. Temérdek lemaradás, tisztázatlan anyagrészek, s egyre több covidos osztálytárs. Míg be nem vezették újra az online oktatást 1.5 hétig voltunk osztálykaranténban, s sokunkat megviselt a covid, ugyanis rajtam is keresztülment, 2 hétig ágyból alig bírtam kikelni. Csökkentett óráink vannak most is, rengeteg a lemaradás most is, amit ugye nekünk kell majd egyedül bepótolni, frusztráltak, megviseltek vagyunk amiatt, hogy ennyi ideje otthon vagyunk, találkozni nem tudunk, ugyanis nem 1 osztálytársam covidos jelenleg is. Lényeg a lényeg, nagyon nehezen ment ilyen formában a tanulás, magántanár nélkül meghal az ember. Csak az érthet meg minket, aki benne van ebben a szituációban, aki áteli ugyanezt. Sokak nem tudhatják, aki 10-20 éve érettségizett,az az iskolapadban megkapott mindent, mi meg töriből is csak 1 hónapja kezdtük a 4 éves anyag átismétlését. Nagyon nagy hátránnyal indulunk, egyfolytában próbálunk tanulni úgy, hogy mell€ nagyon nincs motivációnk, frusztráltak vagyunk, s most, hogy nincs szóbeli nem tudom mihez fogok kezdeni. Szeretnék egyetemre menni, de úgy érzem semmit se tudok, s nem hallják meg a szavunkat.

És ott a járványhelyzet. Valamelyik paraszt kérdező képes volt megkérdezni nemrég, miért siránkozunk amiatt, hogy vissza kell menni a suliba. Kezdjük ott, hogy kicsi az iskolánk, 1 teremben van 30 ember, s ha valaki elkapja, akkor annak ugrott nagy valószínűséggel az érettségije, ugyanis több gyerekből kiindulva, kb 2 het mire teljesen jól van az ember, s az egész osztály mehet karanténba. Ezt ki merné megkockáztatni? Normális az aki ezt nyivákolásnak meri nevezni?

Ott vam az érettségi. Oda is ha valaki covidosan megy, vagy lázasan, annak ismét ugrott az egész érettségije, s nagy valószinűséggel több diáktársáé is az adott iskolában, ugyanis októberben 1 gyerek elkapta az A osztályban az egyok haverjától, aztán az osztály valóságos covid barlang lett.

Na mind1. Lehet az érettségizőket szidalmazni azoknak, akik régebben érettségiztek le nyugodt körülmények között, tantermi oktatás mellett. Nagyon unom, hogy a anya is a boltban hallja, hogy idősebb nénik pocskondiáznak minket, hogy ,, az érettségizők bemutatták az igazi mai fiatalságot, mindegyikükből ugyanilyen arrogáns meg követelőző bunko lesz".



2021. ápr. 11. 22:18
 1/10 WorldOfWarcraftAtti ***** válasza:
9%
blablablablabla...
2021. ápr. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj én teljesen meg tudlak érteni titeket, viszont gondolj bele, hogy nem csak te, vagy épp csak a te osztályod van ebben a helyzetben. Szinte minden idén érettségiző. Ami neked nehéz másnak is az lesz. Mit lehet tenni? Beszélj erről a barátaiddal, családoddal, de figyeld meg itt kapni fogsz negatív kommentet is, azzal csak jobban felidegesíted magad. Mind a biosz mind a kémia nehéz tárgy, el sem tudom képzelni milyen rossz lehet online tanulni. Viszont nem tudsz mit tenni, most szépen gyakorolsz, ismételsz ebben a hónapban és megteszed a tőled telhetőt. Nyugalom. Azzal, hogy ezen rágódsz csak elveszed magadtól ezt a kis időt,amid még van. Nem vagy egyedül, a legtöbb diák ugyanolyan helyzetből indul mint te és úgy fogja megírni ezt a 2 emeltet mint te.Könnyítés ide vagy oda, MINDENKI egyforma lapot fog írni így akkora eltérés nem lesz erős és gyengébb képességű között. Szerintem is jobban jártatok volna, ha van szóbeli, de ezen már nem fogsz tudni változtatni, mert nincs akkora befolyásod erre az egészre. Próbálj meg alkalmazkodni és kihozni a helyzetből a legjobbat. Ha úgy jössz el onnan, hogy te mindent megtettél, akkor lesz ami lesz ennek így kellett lennie. Nekem nem jött össze tavaly az egyetem, idén újraírom a kémiát és megcsinálom. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem mindig lesz egyenes az út a céljaid felé, lehet igazságtalannak érzed, hogy ez megtörténik veled, de hidd el később értékelni fogod és büszke leszel magadra, hogy végigmentél egy ilyen helyzeten és keményebb volt a megmérettetés mint másnak.
2021. ápr. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Örülj, hogy még idén nem vagy orvosis. Azért mi is tudnánk mesélni az igazságtalanságról.

Azt, hogy miket mondanak rólatok meg ne vedd fel. Csak a tanulmányaidra koncentrálj, és ne érdekeljen random emberek mit gondolnak rólad.

2021. ápr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Ennek a kérdésnek nem volt olyan sok értelme, gondolom csak kiadtad magadból a stresszt.

Ne foglalkozz a rosszindulatú emberek véleményével.

2021. ápr. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Mivel az érettségin kötelező lesz mindenknek a maszk és legalább 1,5 méterre kell ülni egymástól így nem értem miért mondod azt, "ugrott az érettségi". A kórházban az orvosok is maszkban vannak és érintkeznek a covidos emberekkel mégse rakják őket karanténba.


A digitális oktatás van ahol rendesen működött és van ahol katasztrófális volt. Erről nem a diákok tehetnek.

2021. ápr. 12. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%

ne haragudj, de ennek a “kérdésnek” semmi értelme sem volt. tavaly minket sem kérdezett senki, hogy akarunk-e szóbelit.

igen, szar, de egységesen lesz mindenkinek kevesebb pontja a szóbeli hiánya miatt, szóval nem ezen fognak múlni a ponthatáraid.

teljesen megértem, én is erősebb vagyok szóban, legalább 20 ponttal többet értem volna el szóbelivel, de nem kérdezte senki, hogy akarunk-e, nálatok még petíció is indult, hogy ne legyen szóbeli. én pont hogy azr érzékelem amúgy, hogy a nagy átlag nem akart, vagy úgy volt vele, hogy mindegy.

2021. ápr. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

Úgy állítod be mint ha a világ összeesküdött volna az érettségizők ellen. Sokáig digitális oktatás volt ami van ahol kiválóan működött és van ahol egy kalap ürüléket sem ért. Panaszkodsz, hogy milyen rossz volt nektek. Viszont arról nem beszélsz, hogy milyen is volt digitálisan dolgozatot írnod. Maradjunk annyiban, hogy jóval könnyebb volt digitálisan jó jegyet szerezni, mint a jelenléti oktatásban.

Véleményem szerint a digitális oktatás a céltudatos, önállóan tanulni képes diákoknak egy álom (a net tele van egy csomó online anyaggal), hiszen úgymond a "felesleges" tantárgyakra szánt időt az érettségi tárgyakra lehetett fordítani.

Viszont a PS Peti és GTA Gizi félék nem tanultak semmit. Remélem ők azt kapják az érettségin amit megérdemelnek!

2021. ápr. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Én az idekommentelőkkel ellentétben teljesen egyetértek, átérzem a problémát, mert én is hamarosan érettségizem. Szerintem is nagyon igazságtalan, hogy olyan emberek, akiknek közük nincs az oktatáshoz ész nélkül szidják a diákokat/érettségizőket/tanárokat, hogy nekik semmi sem jó stb. Persze, tudjuk, hogy mindenkinek megvan a nehézsége, pl.: én az összes gimis/szaksulis osztályt és az egyetemistákat is sajnálom, mert őket is sok hátrány éri ebben a helyzetben csak ők nem adnak hangot ennek. Szerintem, ha lemegy az érettségi, akkor találnak majd mást az emberek, akiket lehet szidni, most így jött ki,hogy az érettségizők lettek hirtelen a bűnbakok a közvéleményben. Ami személy szerint engem zavar, az az általánosítás. Például az, hogy valami hiperszuper elitsulisok vagy nevenincs diákmozgalmak kitalálnak mindenféle követelést a "többség" érdekét képviselve, de ezzel csak a rendesen tanuló diákokat járatják le. Egyrészt én is soknak érzem már, hogy azok siránkoznak, akik 4 év alatt semmit se tanultak és mindenféle könnyítést várnak- ez csak kifogás. De szerintem (saját tapasztalat), hogy aki becsületesen dolgozik, az valamilyen formában meg fogja tudni csinálni, legalábbis ebben bízok. Rosszul esik az is, hogy mindenki szid minket, hogy az "élet nekünk sem volt fenékig tejföl" meg társai (és ez főleg a tavalyi érettségizőktől esik rosszul, mert mi több mint 1 éve távoktatásban vagyunk, ők meg 2-3 hónapot voltak), viszont a nagyokosokban semmi empátia nincs, bele se tudnák képzelni magukat a mi helyzetünkbe, sokak fele annyit nem tudnának kibírni ennyi mindent, mint mi. És akik azt hiszik a tanulás miatt sírunk,hát nem.

Gondoljon bele mindenki abba, hogy nem mindenhol adottak az anyagi körülmények, van akit bántalmaznak otthon az összezártságban, a lelki egészség pedig nagy részt romokban. Emberek, nekünk mégis csak a jövőnkről van szó, az érettségin múlik minden! Oda lett a kamaszkorunk egy része és nem tudunk már mindent bepótolni! Csak egy percig szálljatok magatokba, mielőtt valami bántót írtok, mert ami nektek egy komment, az másnak nagy fájdalmat tud okozni.

A kérdezőnek és a többi érettségizőnek sok sikert kívánok. Akinek nem inge, ne vegye magára. Aki meg nem érti, az jöhet lepontozni.

2021. ápr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nyilván akinek 1 emelt tantárgya sincs, az nem akar szóbelit. Nálunk is volt aki örömtáncot járt emiatt. Meg akinek 280-350 pont is elég ahhoz, hogy bejusson ugyebár.
2021. ápr. 12. 13:24
 10/10 anonim ***** válasza:
87%
1-es megnézném te hogy bírnád. Én még nem érettségizek de sok olyan embert aki igen. Hát nem könnyű ebben a helyuetben az biztos.
2021. ápr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!