Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeptemberben kezdem a gimit....

Szeptemberben kezdem a gimit. Kedves gimisek! Van valamilyen tanácsotok számomra?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 26. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj oda órákon, élj társasági életet.
2021. ápr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj oda órán, rendesen jegyzetelj, és a házikat is becsülettel készítsd el. Ez azért is fontos, mert nekem például volt olyan tanárom, aki rendszeresen megnézte őket és, aki nagyon ügyes volt, kapott rá nagy jegy 5-t. Viszont matekon jártunk úgy, hogy rajtam kívül 1-2 ember írt házit (már a nagyon sokadik alkalommal) és a tanár elővetetett egy lapot, és jegyre kellett újra megírni a feladatokat.

A másik, ami szintén nagyon fontos: legyél nyitott, barátságos, közvetlen, legyen társasági életed. Én ezt rontottam el, későn "nyíltam meg", így is lettek nagyon jó barátságok, de ezen javítanék, ha visszamehetnék az időben :c

2021. ápr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Órákon jegyzetelj, érettségire nagyon jól fognak jönni, főleg a töri és a magyar jegyzetek, + a választott 5. tárgyból. Ha valamit nem értesz vagy elakadsz akkor ne söpörd a szőnyeg alá, mert egymásra épülnek a dolgok és később csak szenvedni fogsz.


Legyél nyitott a társasági életre, élvezd ki a gyerekkorod utolsó szakaszát.

A közösségi 50 órát ne hagyd 11. utáni nyárra, jobb hamar túllenni, rajta, mint utolsó évben keresgélni a helyeket, nagyon stresszes lesz.

2021. ápr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj óráról órára, mert doga előtt necces és tuti, hogy nem úgy fogod megtanulni, hogy valami is megmarad, így majd érettségin tanulhatod az egészet teljesen. Az érettségi tantárgyakra végképp tanulj, próbálj mindent megérteni belőlük. Légy kedves, segítőkész. Adj segítséget bárkinek, ha úgy van, add meg neki a házit, ha kéri, szánd rá azt a 15percet, míg elmagyarázol neki egy témát mondjuk (ez egyébként segít a tanulásban neked is). De azért ne hagyd magad kihasználni, legyen egy határ. Próbálj minél jobb lenni, de azért előre készülj fel, hogy nehéz lesz. Gimiben szerintem mindenhol 50%-tól vagy kettes, az pedig kemény tud lenni, mikor az elején kikapsz egy 3-as dogát, mikor addig csak 4-5-öseid voltak. Készítsd fel magad lelkileg, hogy ilyen is lesz. Ilyenkor törekedj a javításra minél hamarabb.
2021. ápr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
van kettes*
2021. ápr. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiderül, hogy valamiben tehetséges vagy, ne hagyd, hogy tönkretegyenek. A magyar iskolák nem szeretik a tehetségeseket, a szorgalmas középszerre utaznak.


De ne add fel, ha valamivel nagyon akarsz foglalkozni, bármilyen is a tanár.

2021. ápr. 27. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!