Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek csökkennek idén a...

Szerintetek csökkennek idén a ponthatárok?

Figyelt kérdés

Főként a BME-re gondolok, de persze minden más egyetemre is jellemző lesz gondolom. Tudatommal a ponthatár az utolsó felvett ember pontjai (pl ha egy szakra 200embert vettem fel es a 200. Legjobbnak lett x pontja, akkor ott húzzák meg a határt).

Annyira nem aggódom, tavaly vegyészmérnökire (oda akarok menni), 389volt, és nekem reálisan lesz olyan 400-420pontom (betippelgettem százalékokat, pl hány százalék lesz kb a matekom, stb.. meg az évvégi jegyeimet)

Persze nem izgulok annyira, de szerintetek pl a kémia emelt erdemények idén rosszabbak lesznek mint eddig az online oktatás miatt? (Meg az összes többi érettségi eredmény)



2021. ápr. 28. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
nem
2021. ápr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Azt gondolom, hogy idén nagy szakadékok lesznek sok nagyon jó és sok nagyon rossz között. Kevés közepes lesz az online miatt.

Viszont a BME egy közkedvelt iskola évről-évre nő a jelentkezések és a túljelentkezések száma. Ez a zuhanás ha lesz is nem fog ott meglátszódni szerintem.

2021. ápr. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én pont azt néztem, hogy évről évre csökkentek a ponthatárok. Pl vegyeszmernokin lecsokkent 410-rol 2016ota 389-re tavalyig
2021. ápr. 28. 21:56
 4/5 marek1111 válasza:
Szia, én is a BME vegyészmérnökire szeretnék menni, a felvi.hu-n van statisztika a jelentkezésekről, tavaly 368-an jelölték be, idén meg 361-en, szóval nem hinném, hogy nagyon csökkenne a ponthatár:/
2021. máj. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nyilván most fogalmam sincs, hogy hány pontom lesz, de őszintén szólva nem érzem annyira jónak a kémia emeltemet. 400pont kevésnek tűnik, de azért na..
2021. máj. 20. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!