Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok, a pontszámításb...

Mit gondoltok, a pontszámításban eszközölt változások után a tavalyihoz képest csökkennek a ponthatárok?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy aki tavaly felvételizett egy emelet szintűvel és egy nyelvvizsgával (sejtésem szerint ez gyakori felállás 400+-os szakoknál), annak a pluszpontja 40+35, vagyis 75 pont volt, idén ugyanez már csak 40+28, vagyis 68 pontot ér.

Szerintetek?


2011. jan. 7. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem nem nagyon lesz változás. akiket ismerek, ők mind direkt leraktak még egy középfokút vagy egy felsőt, hogy biztos meglegyen a pontjuk.
2011. jan. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én is sokat gondolkodtam ezen, a véleményem az, hogy ha feltételezzük hogy az érettségi is ugyanolyan nehéz lesz mint tavaly (persze nem) akkor csökkenhetnek. ezt abból gondolom, hogy mivel ez megint olyan dolog volt, hogy 3 éve hozták a törvényt, de az emberek 80%-a most ősszel értesült róla.. az az elképzelés hogy nem csökken, mivel ellensúlyozni fogja egy 2. nyelvvizsga sztem nem állja meg a helyét, mert akinek van kvalitása 2 nyelvvizsgára az mindenképpen leteszi, ezzel szemben többségben azok vannak akik csak egy nyelvből elég jók egy vizsgára és nem tudják ellensúlyozni plusz emelt szintű érettségivel az elveszett pontokat. ehhez hozzájön hogy idén megint kevesebb lesz azok száma akik a régebbi rendszerben érettségiztek és szereztek nyelvvizsgát és ezzel max pontos lett a nyelvük.

Azonban ezt felborítja kicsit az hogy bizonyos szakoknál csökkentik a felvehető tanulói létszámot, míg másoknál emelik... Szóval elég összetett dolog... de remélem érthető voltam:D

2011. jan. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem akartam belekötni az első válaszolómba, de a két nyelvvizsgás dolog szerintem is butaság, aki le tud rakni kettőt, az a korábbi években is lerakta, így ez talán tényleg okot adhat a ponthatárok csökkenésére. (egyébként esetemben egy 440+-os szakról van szó, ahol az emelkedés talán tényleg kizárható :))
2011. jan. 10. 11:41
 4/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Még hozzá tenném hogy én speciel a "divatszakok", ill. a "divategyetemek" szakjainak a ponthatár esését várom. Mondok pár példát, a Corvinus nemzetközi tanulmányok, kommunikáció, nemzetközi gazdálkodás szakok azok ahova hatalmasak a ponthatárok, mert rengetegen 2 nyelvvizsgával jutottak be és inkább nyelvi tudásuk volt, és ezzel ellensúlyozták azt hogy esetleg a kritériumtárgyakból nem tudtak volna emeltet. középszinten letettek egy 80-90%os érettségit, és két felsőfokúval pedig +80...

Szóval a 300 és a 410-420 közötti tartomány sztem nem változik, az e fölöttiek viszont igen.

De mint már írtam, kritikus fontosságú hogy milyen nehéz lesz az érettségi:P

2011. jan. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem írt hülyeséget az első válaszoló. Nekem is van több olyan osztálytársam, aki vagy elment felsőfokúzni vagy második nyelvből is elment nyelvvizsgára. Az meg hogy van-e hozzá kvalitása? Nagyban függ ettől is, de az ember előzetes cél nélkül nem nagyon gondol arra, hogy "hmm, leteszek már egy második közepet is". Meg egy nyelvvizsga előzetes rákészülés hónapokkal (annyi szerintem kell) és talán tanárral, akit persze fizetni kell. Viszont ha valaki nagyon magas pontszámú helyre akar menni, akkor az valamit eszközöl annak érdekében, hogy kitöltse azt a pluszpont hézagot. És emellett persze nagyon fontos az érettségi nehézsége, mert ha a diákok átlagpontja nagyban csökken, akkor minden csökkenni fog.
2011. jan. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!