Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik szakpárban lenne...

Melyik szakpárban lenne érdemes gondolkodni a Bárczi? Lehetséges opciók: Auti-tanak, Szomato-tanak, Auti-szomato Jövőre érettségizek és gyp asszisztens képzés után a Bárczira készülök.

Figyelt kérdés

2021. máj. 1. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a szomato-tanakon kívül az összes érdemes. Annak a kettőnek vajmi kevés köze van egymáshoz. Auti-tanak, mert mindkettőn hangsúlyos a kognitív rész. Auti- szomato, mert a szomaton sokat tanulsz a mozgásról, és az sok autistát is érint. De az lenne a legkeményebb párosítás valószínűleg. De most még csak elsőéves vagyok, és nem tanultam még szakirányos ismeretet. Szóval nem akarok hülyeséget mondani. A szakirányválasztási tájékoztatón egyébként mindig azt mondják, hogy minden lehetséges szakiránypár jó lehet, és ez részben így van, de pl elhelyezkedés szempontjából vagy autistákkal foglalkozol, vagy szomatósokkal, mert ritkán hirdetnek meg úgy állást, hogy na mi most keresünk egy szomato-auti szakos gyógypedagógust. Ezek közül az egyetlen kivétel a logopédus, de az meg ugye egy szakirányos. Vagy az egyiket hasznosítod a másikhoz, vagy a másikat az elsőhöz. De mivel elsőéves vagyok, lehet szintén hülyeséget mondok. Ebben az esetben bocsánat.
2021. máj. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem mondtál hülyeséget, hasznos volt a véleményed. Tudom, hogy a tanak és a szomato elég különböző terület, de ezt látom a legjobbnak, mivel főként tanakosokkal szeretnék foglalkozni, de az auti is érdekel, megtanulnám, viszont akkor mindenképp az autin kéne dolgoznom, de majd meglátjuk hogy melyik sikerül. A matek és az angol érettségitől tartok, de a magyar és biosz, mint felvételi tárgyak jól mennek, úgyhogy csak a kellő százalékoknak kell meglenniük jövőre az érettségin.
2021. máj. 25. 19:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha tanakosokkal szeretnél foglalkozni, akkor végülis, tökmindegy melyik pár a választás. Autival tuti könnyebb lenne, de nem nehéz megcsinálni lehet szomatóval sem. Tanakban mindig van elhelyezkedési lehetőség, bár amúgy gyógypedagógusból hatalmas hiány van, szóval az összesből van elhelyekzedési lehetőség. De a tanakban az a jó, hogy nagyon sok embert érint( nyilván ez szomorú, de érted mire gondolok), nem találkozol mindig nagyon súlyos fokban nehéz életű emberekkel, és egyébként meg, magánban is tök jól megy, mert erre azért fizetnek az emberek, ugyanúgy mint a logopédusra, és nem súlyos fokban sérült emberektől vagy a szüleiktől meg nem is szégyen annyira pénzt kérni ( ez is egy szempont, bármilyen csúnyán hangzik). Nem duplázol amúgy? magyarral és biosszal? akkor tökmindegy minden más. Tök jó amúgy hogy ilyen elhivatott vagy. :)) asszistensiről egyébként tudsz mesélni? nagyon kiváncsi vagyok hogy milyen lehet.
2021. máj. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De, a duplázás nekem is eszembe jutott, viszont amikor a gimiben rákérdeztem, akkor volt aki azt mondta, hogy lehet csak 2 tárgyból duplázni, mások szerint az összes tárgy eredménye számít, nekem így elég zavaros, de remélem, hogy ez így működik.

Az asszisztensit érettségi után fogom kezdeni, úgyhogy nincsenek még tapasztalataim, de találtam egy oktatóközpontot, több városban is indítják a képzést és 6 hónap hétvégén.

2021. máj. 25. 19:46
 5/8 A kérdező kommentje:
2021. máj. 25. 19:55
 6/8 A kérdező kommentje:
Végül is úgy döntöttem, hogy Auti-szomato lesz a választottam.
2021. júl. 22. 12:53
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a segítséget!
2021. júl. 22. 12:54
 8/8 A kérdező kommentje:

Valószínűleg mégis jobb lesz az auti-tanak kezdésnek és utána szakirányúként a szomato.

Biztos mindegyik szakirányon húzós az anatómia, de ezt be kell vállalni 🙂 és persze valahogy el kell érni a ponthatárt, ami nem lesz könnyű, hiszen közel 400 pont, a matek és az angol érettségitől eléggé tartok 😄

2021. aug. 19. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!