Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha ismeretlen a szerző, akkor...

Ha ismeretlen a szerző, akkor novella elemzés bekezdésébe kb mit kell írni?

Figyelt kérdés
2021. máj. 1. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mármint az első bekezdésébe? Én azt szoktam, hogy a cím alapján milyen gondolatok, érzések jutnak eszembe, mire számítok.


Ha az utolsóra gondolsz, akkor a véleményemet a műről, hogy az üzenete helytálló-e a mai világban, ilyeneket.

2021. máj. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bevezetés* bocsi c
2021. máj. 1. 23:28
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
szerintem meg lehet említeni, hogy a szerző ismeretlen, esetleg azt, hogy került a mű a nyilvánosság elé, vannak-e tippek, ki lehet a szerző.
2021. máj. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Ugy ertem, hogy ismeretlen, hogy nem tanultunk rola, nincs benne a tananyagban, tehat az o muveirol nem tudunk irni a bevezetesben, nem tudjuk az eletmuveben elhelyezni stb.
2021. máj. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Én mindig a novella jellemzőit írom le: "rövid prózában írt epikai műfaj. Kevés szereplő, helyszín jellemzi, egy szálon futó történet.
2021. máj. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha tudod az évszámot, akkor nagyjából belőheted, hogy milyen gazdasági, társadalmi helyzetben íródhatott, és azt említed meg. Vagy hogy mi történt akkoriban. De persze csak akkor, ha releváns, ez azért kiderül a novella tartalmából.
2021. máj. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!