Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 3 év egyetem gyorsan eltelik?

3 év egyetem gyorsan eltelik?

Figyelt kérdés
Most kezdem az egyetemet és őszintén semmi kedvem hozzá. Rettegek a változásoktól és most minden megváltozik hirtelen körülöttem ( albi, elköltözés otthonrol, család hiánya, új környezet, más rendszer) és ezt nem tudom kezelni. Rendesen rettegek, úgy, hogy legszívesebben a szobámat sem hagynám el. Nektek gyorsan elteltek az egyetemi évek, gyorsabban mint a középiskolások? Kérlek nyugtassatok meg! 19/L

2019. szept. 1. 09:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Nem telt el gyorsabban mint bármelyik középiskolai év.

Bár nem is vagyok oda érte túlzottan. 23F

2019. szept. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte én sem szerettem és minden bajom volt, de egy félév után annyira megszoktam mindent, hogy egy pillanat és már államvizsgáztam.
2019. szept. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Ugyan így vagyok vele:( én is mosf kezdem. És az is bosszant, hogy reggeltől estig óráim lesznek szinte minden nap. :/
2019. szept. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
nem gyors,
2019. szept. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha szereted Taylor Swiftet (meg ha nem, akkoris), az első éjjel hallgasd meg a Never grow up-ot.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy kb. mindenki így érez. Az egyetemkezdés önmagában is újdonság, az ehhez járuló környezeti változások pedig még félelmetesebbé tészik, de hidd el, meg fogod szokni. Jó dolog kikerülni a szülők gondoskodó keze alól, önállósodni. Én is féltem, de nagyon szerettem az 1. félévemet, szintén albérletben (később kolis lettem, ami szintén nem rossz, de így utólag örülök, hogy mindkettőt kipróbálhattam). Valamint a távolságon (ha az nagy) ne akadj fenn szerintem, az is csak eleinte ijjesztő.


Az egyetemi évek szerintem gyorsabbak, mint a középiskolás évek. A szorgalmi időszak élég gyorsan el tud repülni, a vizsgaidőszak meg pláne. Főleg, ha suli mellett (időszakosan) diámunkát is vállal az ember. Más a ritmus középsulihoz képest.

2019. szept. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem igen. Szakváltással együtt 4,5 évet voltam egyetemista, most meg itt vagyok már fél évvel diploma után és még mindig olyan mintha csak pár hónapja lett volna az első napom az egyetemen.
2019. szept. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon gyorsan telik, sokkal gyorsabban, mint a gimi...
2019. szept. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%
De a legelső hónapok nehezek mindenkinek kivétel nélkül, nekem se volt semmi kedvem hozzá, ott akartam hagyni. Aztán magamba néztem, hogy igazából jól megy, szuper új barátaim vannak és hogy be kell fejeznem a rinyálást. Azóta gyorsan telik az idő...
2019. szept. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
37%

Nekem nagyon gyorsan telik, legalábbis eddig. Most vagyok másodéves, de olyan mintha pár hete mentem volna beiratkozni.

Szerintem gyorsabban telnek mint a középiskolás évek.

Viszont nekem pont az önállóság tetszik az egészben, egyébként nagyin megszerettem ezt az egyetemesdis életmódot.

Szerintem neked is csak eleinte lesz fura, utána hamar megszokod.

2019. szept. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
37%
Nagyon nagyon (nagyon) gyorsan eltelt az én 3 évem az egyetemen. Igaz, a vizsgaidőszak néha lassabban telt, de összességében olyan, mintha egy hete költöztem volna Pestre...:)
2019. szept. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!