Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz május 10.-én? Mire...

Mi lesz május 10.-én? Mire számítsunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Megint én vagyok:) Biztos páran emlékeztek még rám, az előző posztomból, ahol még áprilisban a

19.-ei nyitásról folytattunk eszmecserét. Több mint 100 hozzászólász született ahhoz a kérdéshez, ezért arra gondoltam, osszuk meg újra a gondolatokat, és mérlegeljük, hogy lassan egy hónap alatt mi történt a gimnáziumi nyitással kapcsolatban.


Ha az előző kérdésemre (ápr. 19) vagy kíváncsi, itt elolvashatod:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


Szeretném leszögezni, hogy ez nem az a kérdéskör amit kirak a sok iskolakerülő diák, reménykedve hogy nem lesz nyitás. A kommentekben a másik felé a tiszteletet próbáljuk meg megadni. Aki meg hülyeséget ír, az ne csodálkozzon ha lepontozzák.


Akkor kezdjünk bele:


Hogy áll a tanárok oltása?

-Igencsak jól. Az immunitás 10.-ére nem tudnám meghatározni, hogy kialakulna-e, főleg hogy a 90%-a szerintem még nem kapta meg a második oltást, de ettől függetlenül, amit a kormány ígért hellyel-közzel teljesült: elkezdték beoltani a tanárokat, amiért *taps-taps, attól függetlenül hogy nem vagyok NER lovag.


De mi lesz a diákokkal? A diákok oltásával?

A diákokat 16-18 éves korig (gimnazistákat) május 10.-étől kezdhetik el beoltani. Én pár hónapja múltam 16, ezért mostanában kaptam is az osztályfőnökömtől egy behívót a suliba a jövőhétre, orvosi vizsgálatra.

Csak a 16 éves osztálytársaimat vizsgálják meg. Lehet hogy nagyon félrenyúlok, de lehet köze ahhoz, hogy melyik diáknak adható be a Pfizer, ki az akinek a szervezete, valamint alapbetegségei mellett is “nyugodt szívvel” beadható az oltás? Ezt nem tudom pontosan, jövőhéten miután túlestem rajta, tudok majd nyilatkozni, jelenleg erre gondolok.


Visszatérve: ha május 10-én kezdik el “csak” a diákokat oltani, nem fog olyan nyájimmunitás kialakulni nálunk, ami biztonságot jelentene a számunkra. Ezzel persze lehetne vitatkozni, hogy mennyire is vagyunk veszélyben, ha igaz az indiai mutánsról szóló pletykák, akkor igenis van lényege a mi védettségünknek.

Szóval az, hogy pontosan május 10-én kezdik el a 16 év felettiek oltását, az is egy elég érdekes dolog, miért pont akkor? Lehet hogy mégsem lesz nyitás?


Ha valamilyen adatban, vagy bármiben tévedtem, elnézést! Még mindig nem vagyok virológus.


Szóval kíváncsian várom a ti véleményeiteket. Mi várható szerintetek a következő hónapokban?


-Egy 16 éves gimnazista



2021. máj. 1. 23:53
 271/284 anonim ***** válasza:
0%

269

Fejezd be

2021. máj. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 272/284 anonim ***** válasza:
29%
Már nem aktuális a téma! Zárjuk le!
2021. máj. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 273/284 A kérdező kommentje:
Így van! Mindenkinek sok sikert a suliban, aztán júni 15 után, szerintem csinálok majd egy “posztot”, hogy milyen érzés volt visszamenni, mennyi volt a dolgozat stb. Aztán megvitatjuk majd ott, hogy ez mégis milyen döntés volt. Még a járványügyi szempontokat is majd megbeszéljük (milyen lefolyása volt a sulinyitásnak a vírusadatokban. Köszönöm a 272 választ, látom hogy ilyen kis megbeszélések nagyon jól, és nagyon rosszul is elsülhetnek. Majd lesz még ilyen;)
2021. máj. 7. 14:38
 274/284 anonim ***** válasza:
99%
Mi is köszönjük, hogy feltetted a kérdést :)
2021. máj. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 275/284 anonim ***** válasza:
88%

#240 vagyok

Most olvastam a hvg-n, hogy ez már mennyire biztos, hogy visszamentek..

Egyébként csak ma válaszoltam először, de a követem a kérdést amióta feltetted! Mindenképp posztolj a suli után, én is nemrég végeztem, ergo nagyon érdekelne, és szerintem nem csak engem, hogy hogyan zajlott az oktatás, mi lett veletek végül miután visszamentetek! Főleg a te szemszögedből.

2021. máj. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 276/284 A kérdező kommentje:

Mindenképpen lesz egy kis kérdés június 15-én, átbeszélni a dolgokat:)


Én még reggel nem álltam olyan pozitívan ahhoz a tényhez, hogy ténylegesen visszamegyünk, de most így délutánra leülepedett a dolog, és még egy kicsit várom is a hétfőt. Pedig soha életemben nem voltam stréber, és a tanulás sem volt a kedvenc időtöltésem.


Vannak páran akik most azzal jönnek, hogy biztos meg fogják buktatni őket a tanárok. A tanárok nem hülyék, nagyon jól látják azt, hogy ez az 5 hónap egy konkrét kiesés nagyon sok embernek. Mondjuk ez tantárgy, és tanár függő is, de én is le vagyok maradva pár dologból, de a tanároknak nem az a fő céljuk, hogy na akkor most szépen mindenki kapja a karót. Szóval aki esetleg emiatt fél a hétfői nyitástól:

A tanár is egy ember, mindent meg lehet vele beszélni.


Aki tényleg járványügyi szempontból nem szeretett volna suliba menni (itt mindenki magábanézhet), annak negatívum, hogy a vírust, ha a suliban akár egy diák is van aki covid-os, az bizony 50-100 embert 2-3 nap alatt simán megfertőzhet. Ugyanakkor a jelenlegi vírus, nem öli meg az egészséges fiatalokat. A túlsúlyos, cukros stb. diákok lehetséges, hogy nagyobb veszélyben vannak, de pl. az én gimnáziumomban lehet kérvényezni az otthonmaradást krónikus betegeknek. Szóval akinek esetleg ilyen problémája van, az ezt is meg tudja oldani.


Más nincs, igazából tényleg sok sikert.


Július közepén jön a part 3, valami ilyesmi kérdésnévvel:


“Milyen hatással volt rátok az iskolanyitás?”


De ide le fogom írni a linket.


Oda leírhatjuk majd (én is le fogom), hogy milyen volt a suliban a védekezés, tanárok mit csináltak, diáktársak mennyire vették komolyan a dolgokat.


Mindenkinek egy kalappal, nem lesz semmi gáz;)

2021. máj. 7. 19:15
 277/284 anonim ***** válasza:
93%

Szia! Én stréber vagyok, jeles tanuló. Nekem nagyon bejött az online. Nagyon féltem attól, hogy kinyitnak, reggel én is nagyon szomorú voltam, de most kimondottan örülök. Persze, én is félek a dolgozatoktól, de csak kibírjuk azt a 4-5 hetet😉.

Sok sikert, kitartást, júniusban találkozunk!

Peace

2021. máj. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 278/284 anonim ***** válasza:
95%

Szia/Sziasztok! Eddig csak figyeltem a kérdésre érkező válaszokat, de most úgy döntöttem én is írok pár sort.

Reggel még nagyon szomorú voltam amiatt, hogy véget ér az online oktatás (pedig alapból nem vagyok lusta tanuló, majdnem mindenből ötösre álltam rendes oktatás alatt is). Mostanra viszont már elkezdtem nagyon várni a hétfőt, mert őszintén szólva hiányoznak már az osztálytársaim és a barátaim.

Sok sikert mindenkinek erre a pár hétre, és kitartást<3

2021. máj. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 279/284 anonim ***** válasza:
92%

Majd linkeljétek be ide a június 15. utáni kérdést!

Mindenkinek sok sikert, kitartás.

2021. máj. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 280/284 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek kitartást!!

🏫🙂

2021. máj. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!