Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » AJTP osztály hátrányai?

AJTP osztály hátrányai?

Figyelt kérdés
Sziasztok, arra lennék kíváncsi hogy mennyire éri meg ez az osztály a Radnóti Miklós gimnáziumban Szegeden, az évvégi bukás pénz visszafizetéssel jár a program tagjainak vagy sikeres pótvizsgával nem? Nem tudok még ilyesmiről sokat, örülnék ha valaki esetleg jártas benne és megosztaná velem is :)

2021. máj. 5. 07:32
 1/2 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom, most hogy van.

Én Mezőberényben voltam. Csak jó tanulókat vettek fel. Erről szólt az AJTP: jól tanuló, de hátrányos helyzetű tanulók.

Bekértek önéletrajzot, meg egyebeket, aztán nem emlékszem hányszor, küldtek feladatlapokat. Afféle felvételi volt.

Aztán felvettek.

Akkor úgy ment, hogy ingyen biztosították:

- nyelvvizsga

- jogosítvány személygépkocsira

- ECDL

Nem volt visszafizetési kötelezettség. Ha nem sikerült a vizsga, nem kellett fizetni, de a második próbálkozást már saját zsebből kellett állni.

Ha nem ment a tanulás, először elbeszélgettek az illetővel. Ha továbbra sem ment, elbeszélgettek vele újra, de már felhívták a figyelmét, hogy ez így nagyon nem oké.

Év végi bukás - 5 év alatt nem fordult elő. Mert nem hagyták, illetve aki nem teljesített, azt elküldték.

2021. máj. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia! AJTP-s vagyok, de nem Szegeden. Én úgy tudom (nálunk legalábbis úgy van), hogy ha megbuksz, és a pótvizsgád sem sikerül, az egyel alattatok járó AJ-s osztályba kerülsz. Ha otthagyod a programot, elvileg kifizettethetik veletek mindazt, amit a program állt, de senkiről nem tudok, akivel tényleg ki is fizettették volna, pedig több embert is ismerek, aki otthagyta.
2021. máj. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!