Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek fogják-e emelni a...

Szerintetek fogják-e emelni a pedagógus/tanári fizetést?

Figyelt kérdés
Tanár szeretnék lenni. Viszont nem ez itt a kérdés, hanem hogy jövőre fog-e változni a tanári fizetés? Mivel ha megnézzük egy főiskolai végzettségű pedagógus (manapság már csak az óvónőknek, dajkáknak, gyógypedagógusoknak elegendő a főiskolai szintű 3 éves alapdiploma) jelenleg ha túl van a gyakorlaton, akkor 241164 forintot keres bruttóban(10% pótlékkal), amíg a kezdő társa 240900 forintot. Ha jövőre olyan 230000 forint lesz a garantált bérminimum, akkor ugye annyit fog kapni a kezdő, mivel ezt mindenképp meg kell kapnia pedagógusként. És ha nem változik a bértábla, akkor két lehetőség van 1. a rosszabb, az hogy a 230000 forint kezdő után visszaesik 219240 re, vagy ugyanannyit fog kapni egy 3-4 éve a pályán lévő pedagógus, mint a kezdő gyakornok. Tehát remélem érthetően írtam le, szerintem elengedhetetlen, mivel akkor komoly lázongások, sztrájkok lehetnek ha egy szinten lesz egy 3-4-5 éve és egy 2 hónapja a pályán lévő pedagógus bére.

2021. máj. 7. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy a közeljövőben emelni fogják bárkinek is a bérét, aki közoktatásban foglalkozik. Nemzetiségi suliba/óvodába érdemes menni tanítani, ott sokkal jobbak a fizetések, de ugye nyelvtudás is szükséges hozzá.
2021. máj. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Erősen kétlem. Pedagógus képzésen vagyok, semmi ilyenről nem hallottunk... Egyébként a gyógypedagógia már jó ideje 4 éves képzés, nem 3, de mondjuk ez most nem releváns.

Ha tanár akarsz lenni, akkor azt ne a fizetés miatt tedd, mert abban nem várható változás.

2021. máj. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A természettudományos tanárokkal valamit kezdeni kell majd, mert ahogyan itt is látható pl a kémiatanárokkal kapcsolatban:

[link]

erősen öregszenek, és egyre kevesebb pedagógus van. Láthatod, hogy 10 éven belül a 30%-a nyugdíjba megy.

Nyilván ezt most tudják azzal kompenzálni, hogy csökkentik az óraszámokat, meg összevonnak komplex tárgyakká, de idővel ez sem lesz elegendő.

Én úgy gondolom, hogy akár el is válhat a bértábla a nem természettudományos tanárokétól idővel, és az ő bérük valamennyivel magasabb lesz. Bár a piac is ad egy választ erre, és nem tartom azt sem kizártnak, hogy inkább átcsatornázzák a magánoktatásba a diákokat (érettségi felkészítők). Így pénzükbe sem kerül a döntéshozóknak közvetlenül.

Hogy komoly lázadás lesz-e?

Hát én ebben nem hiszek. Annyira töredezett ez a tömeg, hogy szerintem nem fog tudni egységesen fellépni. Akik lázadozni fognak a fentiek miatt, azok vélhetően a cégek- munkáltatók lesznek, akik nem jutnak jó mérnökökhöz, orvosokhoz, biológusokhoz, gyógyszerészekhez, analitikusokhoz és hosszan sorolhatnám a felsorolást.

2021. máj. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem a pénzért akarok tanár lenni,elég vicces lenne. Hanem sok helyen láttam már és tapasztaltam pályára alkalmatlan pedagógusokat. Szeretnék tudást vinni a diákok fejébe, érdeklődését segíteni bármi iránt amit tud, és szeret is csinálni. Emellett a gondjaikat, problémáikat átbeszélni hogy bizalommal fordulhassanak hozzám. Tehát nem csak a lexikális tudást, hanem az életre való felkészítést is meg akarom tanítani a diákoknak. Egyébként történelem-földrajz szakos középiskolai tanár akarok lenni. A kérdést is azért írtam le, hogy ilyen speciális helyzetben, hogy a kezdő, és a 4-5 éve pályán lévő, főiskolai végzettségű pedagógusok ugyanannyit fognak keresni, ez az ami kicsit megdöbbentett. Szerintem ilyen speciális helyzetben kötelező emelni a béreket.


/F.

2021. máj. 8. 14:14
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem mindenki tudja, hogy mi lenne a jó, mi lenne az ideális, de akik erről dönthetnének, azokat nem érdekli annyira... Az ő fizetésük így is busás.
2021. máj. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#4


Nézd meg a közalkalmazotti bértáblát, amiben 10-15-20 évig a bérminimum jár. Üdv a valóságban. A tanárok fejére is addig fog szrni az aktuális kormányzat, amíg katasztrófaközeli nem lesz a helyzet, ahogy ez az orvosoknál is volt.

2021. máj. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én reménykedek benne de nem tartom valószínűnek.

Nem is értem miért nem lázadnak fel a pedagógusok, mert ez nem normális dolog hogy ilyen alacsony a fizetés. Vagyis értem, mivel nem szeretnék, hogy a gyerekeknek kára származzon belőle...

Leendő nemzetiségis pedagógusként a tervem, hogy ledolgozom a gyakornoki időszakot, leteszem a minősítő vizsgát (ped. I.-hez), addig vállalok másodállást, majd eladok mindent és kiköltözök északra (skandináv országok egyikébe). Persze amennyiben marad a jelen állás. Ha gyökeres változás kezd kialakulni/beállni, akkor maradnék szívesen. Tudom, tudom, érjük el mi a változást, ne pedig kerüljük a problémákat. Csak az a baj, hogy nem látom jelen állapotban a jövőmet az országban. Mert nem szeretnék a minimumon élni évekig, mert hogy majd jobb lesz...

2021. máj. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is töri-föci szakos pedagógus szeretnék lenni, idén jelentkeztem egyetemre, de szerintem a következő pár évben nem várható nagymértékű növekedés, utána egy kicsit emelnek, hogy mindenki boldog legyen, aztán ennyi. A tanárok sztem sose fognak jól keresni.
2021. máj. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor tanár szakos egyetemista voltam, akkor etettek bennünket azzal, hogy majd milyen jól járunk a bevezetésre kerülő pedagógusi életpályamodellel. Emlékszem, egy egyetemi tanár is mondta egyszer, hogy szinte irigyel minket, mert még náluk is jobban fogunk keresni. Akkor még úgy volt, hogy a mindenkori minimálbérhez igazodva fog rugalmasan nőni folyamatosan a tanári bér.


Aztán elkezdtem tanítani, és nem így lett. Végig azt éreztem, hogy alamizsnáért gürizek, átverve éreztem magam, egyáltalán nem erről volt szó. Ott is hagytam az egészet (bár ennek nem csak az anyagiak voltak az okai, de ez is szempont volt). Úgyhogy ha abban bízol, hogy majd a jövőben a tanári szakma anyagilag egy stabil, megbecsült, normális életszínvonalat biztosító munka lesz, akkor te hülye vagy. Ha számít a megélhetés, és ezt komolyan fontolóra veszed, amikor eldöntöd, hogy hová mész továbbtanulni, akkor nem mész tanárnak.

2021. máj. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!