Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan működik az érettségi...

Hogyan működik az érettségi az én esetemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jelenleg 9.-es vagyok, nemsokára végzek vele. Egy szakgimnáziumba (technikumba) járok, ahol turisztikát tanulok. Most ez az 1 év elég volt arra, hogy megtudjam hogy én nem ezen a pályán szeretnék tovább menni. Nem szeretnék 5. évben is még itt lenni, akkor már 20 évesen, hanem Olaszországba szeretnék menni, egy művészeti egyetemre.

Namármost, ez mind szép és jó, álmodozik a kis gólya, de az egyetemre kell ugye az érettségi is. És a technikumokban ez az egész téma úgy van, hogy ugye van a 4 alaptantárgy (magyar, matek, töri, és az én esetemben német) plusz a szakmai vizsgát írják be 5.-nek, amit az 5. tanévben tudunk megszerezni.

A jelenlegi tervem, hogy 4. évben tavasszal, előrehozott érettségivel leérettségizem a 4 tantárgyból, csak az a kérdés hogy mi lesz az 5.-el?


Mivel technikumba járok, kötelező hogy az 5. tantárgy a szakmai vizsga eredménye legyen, vagy választhatom azt is, hogy pl. földrajzból érettségizek le (fikció, nem értek a földrajzhoz), és az 5. évben, mivel érettségi után nem vagyok tanköteles, lelépek Olaszországba? Ezt meg lehet oldani, vagy kötelező a szakmai vizsga? Mert ha igen, akkor én inkább még most év végén jelentkeznék át azzal a lendülettel egy gimnáziumba, mert még egy évet elpazarolni az életemből (sznobnak hangzott, de nem vagyok az), az hülyeség.


Ha valaki tudna segíteni, megköszönném:)



2021. máj. 9. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Megteheted, hogy 12. végén lérettségizel a 4 kötelezőből és választasz egy 5. tárgyat is, mint a földrajz. Ez esetben nem lesz szakmád és teljesen feleslegesen fogsz ott tanulni a következő 3 évben.

Sokkal egyszerűbb lenne keresni egy gimit, ahova átvesznek és a következő 3 évben ott készülsz az érettségidre. Megkímélnéd magad a szaktárgyaktól, amivel amúgy sem szeretnél mit kezdeni a jövődben. Sok sikert!

2021. máj. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazából, egyébként nincs semmi bajom a szaktantárgyakkal, mert tanulhatóak, és ezért nem szeretnék gimnáziumot váltani, plusz ki tudja mit hoz az élet. Lehet hogy 1 év múlva mégiscsak elkezd érdekelni, vagy nem is tudom. Plusz az osztálytársakat is kedvelem, és nem én vagyok egyedül akinek a szak nem annyira nőtt a szívéhez. De kibírható.

Mindenesetre a jelenlegi tényállások szerint akkor, 2024 -ben szépen leérettségizek, és a következő szeptemberben pedig akkor egyetem.


Nagyon köszönöm a segítséget!

2021. máj. 9. 20:47
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Ha maradsz ebben a suliban akkor az is fontos, hogy meglegyen az óraszámod is.
2021. máj. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted? Milyen óraszám?
2021. máj. 9. 20:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a tanárodat, ő tudni fogja. Legalábbis jobban, mint én.
2021. máj. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Előrehozott érettségit nem tehetsz, csak idegen nyelv és informatika tárgyakból. Olyant megtehetsz, hogy két évet összevontan végzel, ha elég penge vagy, akkor egy évvel korábban végzel, a végén rendes érettségit teszel az eggyel fölötte járó osztállyal. A jelenlegi szabályozással másra nincs mód. Vagy ahogy a többiek írták, átiratkozhatsz normál gimibe.
2021. máj. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És azt úgy meg lehet oldani, hogy 4 évben akkor a 4 alaptantárgyból, és abban az évben előrehozott érettségivel infóból is? Mert akkor végülis ugyan oda lyukadnánk ki.
2021. máj. 10. 06:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy azt érdemes lenne megérdeklődni, hogy kell-e majd földrajzból osztalyzó vizsgát tenned vagy sem. Nem tudom, hogy normális, különálló tárgyként tanulod-e a föcit vagy sem? És ha nem, akkor kell-e
2021. máj. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!