Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kicsivel lejjebb mehet a...

Kicsivel lejjebb mehet a ponthatár az egyetemeken, mint tavaly volt?

Figyelt kérdés
Mindenki panaszkodik az idei érettségi miatt, hozzáteszem, nekem sem sikerült úgy, ahogy akartam. Nekem 400 pont kell a továbbtanuláshoz, de legjobbindulatú számításaim szerint is csak 395 pontom van... Szerintetek lejjebb mehet egy picivel a 400-as ponthatár? Nagyon parázom, családi elnyomás miatt is, hogy felvesznek-e idén, vagy sem...

2021. máj. 10. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem akár elképzelhető is lehet, mivel most az egyetemeken nagyon sok a meghirdetett keretszám. Van ahol 2,3x-os a tavalyihoz képest.
2021. máj. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonlo pontom lesz viszont a szakomon allamilag meghatarozott minimum a 400 :(
2021. máj. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A gazdasági szakokon van központi ponthatár is, az alá nem mehetnek sajnos az állami helyek ponthatárai: [link]
2021. máj. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A 3-as jót írt, annál lejjebb akkor sem mehetnek az állami helyek, ha csak 2 ember érné el a szintet.

Viszont ha még nem írtad be az önköltséges formát, akkor megteheted (de csak a már beírt szakok önköltséges formáit), ha az első évben jól tanulsz akkor simán átsorolnak államira a későbbiekben. Tavaly a BGE nemzetközi tanulmányok önköltséges ponthatára 280 pont volt (tehát a minimum), oda biztos felvesznek.

2021. máj. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy az önköltséges az több pontot igényel, mint az állami.
2021. máj. 10. 12:29
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Ha van állami ponthatár (pl. 400), és az önköltségesen nincs nagyon kevés hely, akkor az állami simán lehet alacsonyabb. Tavaly a BGE-re 280 pont kellett csak.

[link]

2021. máj. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Bocsi, enyhén értelmetlen lett a mondatom. :D Szóval ilyen esetben az önköltséges simán lehet alacsonyabb. Ezért tavaly az önköltségesre csak 280 pont kellett az állami 400 pontja helyett.
2021. máj. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Tobb pont kell ahhoz hogy fizess pluszban? :D nagyon nagyon nagyon ritka eset az, hogy az onkoltsegesre tobb pont kell
2021. máj. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%
Max azért kellhet több pont, mert épp egy olyan embert vettek fel utoljára, akinek több pontja volt, de nem maradtak állami félévei. Viszont ez nem azt jelenti, hogy telítődött az önköltséges létszáma, hanem hogy sorban az utolsónak annyi volt a pontszáma, de ha pl. még jelentkezett volna még egy 290 pontos, akkor az lett volna a ponthatár. Az egyetemek szeretik a fizetős diákokat.
2021. máj. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%
* jav.: nem kellhet több pont, hanem "volt magasabb a ponthatár"
2021. máj. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!