Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet az, hogy egyes...

Hogy lehet az, hogy egyes egyetemeken (főleg mesterszakon) több felvételi pontszám kell egy szak önköltséges részére, mint ugyanazon szak állami támogatására? Ez miért van?

Figyelt kérdés

Szóval van pl a Corvinus közgazdasági elemző mesterszakán, hogy az államira 84 volt az alsó ponthatár, de az önköltségesre 86.

Remélem érthetően írtam le.



2019. jan. 4. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Azért, mert külön kell jelentkezni államira és önköltségesre is, nem pedig automatikusan önköltségesre kerül, aki nem jutott be államira. Emiatt viszont megeshet az, hogy akik önköltségesre jelentkeztek, azok közül a legkisebb pontszámmal bejutó embernek több a pontja, mint az államisnak.
2019. jan. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Annyival egészíteném még ki az #1 választ, hogy ez azért fordul elő leginkább mesterképzéseknél, mert elég gyakran addigra elfogynak az államilag támogatott félévek vagy pedig az illető rendelkezik keresettel, amiből tudja finanszírozni a képzés költségét (így nem kell vállalni a hallgatói szerződésben leírtakat).
2019. jan. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem :D
2019. jan. 4. 16:33
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ! :)
2019. jan. 4. 16:34
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

Önköltségesre több okból jelentkethet valaki:


1. Nincs elegendő pontszáma államira

2. Már kimerítette az államis féléveit

3. Nem akar röghöz kötött lenni


Ezesetben ez utóbbi kettő a valószínű.

2019. jan. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2019. jan. 4. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!