Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért utálják sokan a diplomás...

Miért utálják sokan a diplomásokat és a főiskolás/egyetemista hallgatókat?

Figyelt kérdés

Nem értem sokan mért fújnak ránk.Pedig semmi rosszat nem teszünk csak tanulni akarunk.

Főleg a szakmunkásoktól hallom az ilyet hogy "egy ceruzánál többet nem emel a légkondis irodában " meg hogy "ha lehúzna XX órát a soron meg mit tudom hol akkor megtudná", "semmit nem dolgoznak ,egész nap a f_szukat verik"

Ezt főleg olyan embereknél tapasztalom akik utálják a szakmájukat és azt a dolgot amit dolgoznak.


Nem értem mi a bajuk.Tán csak irigyek...


2010. aug. 23. 17:40
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetemista vagyok, és sokukat én sem szeretem. A legjobban az idegesít, hogy egyesek nincsenek tisztában azzal, hogy pusztán azért járnak oda, ahova járnak, mert fizetnek utánuk, és nem a kvalitásaik miatt.

És bocs, de megnézhetitek a kérdező helyesírását is: elvárná az ember, hogy ha ilyet ír valaki, az a minimum, hogy ismeri a központozás szabályait.

2010. aug. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
38%

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:52


Nem csinálta meg a munkát? És erről írtatok valamilyen szerződést? Vagy diplomás létedre feketén alkalmaztál melósokat? Ilyen hülye lennél? Látod, most én is általánosíthatnék. Hiába vagy diplomás, ha átb@sz egy szakmunkás! :)

2010. aug. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
38%
Nekem meg soha nem volt problemam a szakemberekkel, akik hazhoz jottek szobat festeni, gazt szerelni, tetot javitani, ugyanis en megvalogatom, kiket kerek fel a munkara. Csupa ertelmes emberek ezek, semmi baj nem volt veluk. Siman mehetnenek akar egyetemre is. Az, hogy ti mindenfele suttyo csovest beengedtek a hazaitokba, titeket is minosit, elvegre ha latom valakin, hogy egy taplo, nem kerem fel a munkara, mert nagy az eselye, hogy ugyanolyan igenytelen munkat vegez, mint amilyen o maga. Ha ez nektek nem egyertelmu, sajnallak titeket.
2010. aug. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
83%

Nézd! Sok szakmunkás bunkó paraszt, de vannak normálisak is. Meg sok egyetemista, irodai dolgozó akkora láma, hogy az már veszélyes, de vannak normálisak is, akik nem nézik le a többi embert.

Az igaz, hogy minden sztereotípiának van valóságalapja, de ez is több oldalú valóság, tehát pozitív és negatív is. Ha te nem vagy nagyképű, beképzelt ember, akkor ne vedd fel azt, hogy beszólnak neked, mert egyetemre/fősulira jársz.

2010. aug. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
52%

" Es legyunk oszintek, amit sok irodista csinal, egyaltalan nem egy bonyolult dolog, barki betanulhatja. "

Nézzük akkor egy programozó is irodai munkás. Mungyuk egy kőműves biztos nem ért az algoritmusokhoz nem kiválló matekból. Ehez azért kell logika is.

PL random [link]

[link]

ÉS igenis írigység. Hisz ha mindenki ugyanannyit keresne akkor mindenki a legkönnyebb munkákat választaná.

2010. aug. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
47%

"Nézzük akkor egy programozó is irodai munkás. Mungyuk egy kőműves biztos nem ért az algoritmusokhoz nem kiválló matekból. Ehez azért kell logika is. "


Logika kell ahhoz is, hogy a helyesírási hibát kijavíttassuk az ellenőrző programmal, ugye? :)


Másrészt: kezdetben te is annyit értettél ehhez, mint egy szakmunkás. Ha te meg tudtad tanulni, más miért ne tudná? Mitől vagy különb? Azt hiszed ti sz@rjátok a spanyolviaszt?

2010. aug. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem azt írta, hogy nem tudja más megtanulni, hanem hogy vette a fáradságot és az időt hozzá, hogy megtanulja. Más meg mást tanult meg, én pl. nyilván nem tudnék megépíteni egy házat, de még betont keverni sem, ami egy kőművesnek a kisujjában van.


Én mondjuk inkább azon húzom fel magam rendszeresen, hogy sok helyen olyan emberek dolgoznak, akik a munkájuk egy bizonyos részéhez nem értenek, vagy nem megfelelően, nem elég hatékonyan végzik. Pl. az orvosok aszisztensei, akik nyilván sokat tanultak, és sok mindenhez értenek, de amit én látok a munkájukból, az az, hogy a számítógépbe gépelik be az adatokat, csiga lassúsággal, sokszor hibásan. Mert nem tudnak gépelni! Egy ujjal keresgélik a betűket. Pedig a munkájuk jelentős része gépelésből áll, erre mégsem tanítják meg őket, és maguktól sem tanulnak meg gépelni, pedig ez egy pár hét alatt elsajátítható dolog lenne. Egy képzett gépírónő ezerszer jobban el tudná látni a feladatukat. Legalább is ezt a részét, mert ezen kívül gondolom mást is csinálnak, csak én azt ugye nem látom.


Viszont ha már a gépelésnél tartunk, sok irodai alkalmazott van, akiket csak bizonyos diplomával vesznek fel, miközben a munkájuk 90%-a gépelésből áll. Ezt bárki el tudná látni, aki tanult gépírást, mégis sok ilyen állás van, amit diplomához kötnek. És általában az a bizonyos diploma többre lenne hivatott, mint szimpla pötyögésre, csak az illető biztos nem kapott olyan munkát, amilyet valaha szeretett volna.

2010. aug. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
50%
Nem hiszem, hogy igaz lenne, hogy bárki meg tud tanulni pl. programozni, meg ilyenek. Ne áltassuk magunkat.
2010. aug. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
68%
én pl vegyészmérnök vagyok. ezt tanulja meg bárki...
2010. aug. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 54%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:02


Nem nem mindenki tud megtanúlni programozni. PL a te szakmádat mindenki meg tudja tanulni?

Én pl soha nem lennék magyar tanár mert rühellem a humán dolgokat.

Van aki humán van aki raál beállítotságú.

Pl aki végig 1-2 volt matekból és gyűlöli is azt az nem biztos hogy pont meg fog tanúlni programozni.

2010. aug. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!