Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért utálják sokan a diplomás...

Miért utálják sokan a diplomásokat és a főiskolás/egyetemista hallgatókat?

Figyelt kérdés

Nem értem sokan mért fújnak ránk.Pedig semmi rosszat nem teszünk csak tanulni akarunk.

Főleg a szakmunkásoktól hallom az ilyet hogy "egy ceruzánál többet nem emel a légkondis irodában " meg hogy "ha lehúzna XX órát a soron meg mit tudom hol akkor megtudná", "semmit nem dolgoznak ,egész nap a f_szukat verik"

Ezt főleg olyan embereknél tapasztalom akik utálják a szakmájukat és azt a dolgot amit dolgoznak.


Nem értem mi a bajuk.Tán csak irigyek...


2010. aug. 23. 17:40
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
63%

Egy pillanat: Mióta keres egy diplomás többet egy szakmunkásnál???? Ok. én tanár vagyok, de csak ámulok, mikor egy asztalos fél óra munkáért 60.000-et elkér....


Kérdésre válaszolva: engem nem érdekel, kinek van diplomája, kinek nem. EMBER legyen... más véleményével, akik meg azért utálnának,mert diplomás vagyok, nem érdemes foglalkozni.

2010. aug. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
50%
Lehet, hogy elkér 60 ezret, de gondolom ebben a költségei is benne vannak.
2010. aug. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 danielito23 válasza:
77%

Egyet kell megérteni!

Én egyik szakmát sem nézem le, mert ahogy előttem is említették: Ha pék nem süti meg a kenyeret, ha a kőműves nem húzza fel a házat, ha az ács nem fedi be a tetőt akkor én magam nem csinálom meg. Azon egyszerű oknál fogva, hogy NEM ÉRTEK HOZZÁ.

Ezt figyelembe véve minden szakma és az abban jártas szakemberek tiszteletreméltóak!!!

Viszont ott a másik tény!

Valaki a neveléséből kifolyólag, valaki azok miatt az emberek miatt akikkel fiatal korában kapocslatba került, vagy mert szimplán nyitottabb illetve kevésbé nyitottabb bizonyos dolgokra, másban látja magát kiteljesedni.

Másban találja meg önmagát, más tevékenységet talál érdekesnek, hasznosnak, örömtelinek.

Ha egy bolti eladó boldog, hogy embereknek segíthet ruhát választani, elmondja a véleményét, követi a divatot, jókat cseveg és ismerkedik, akkor ez az ő jövője, az ő Világa. Lehet egyszer üzletvezető lesz, stb stb stb.

De ha valaki alapvetően nyitottabb az emberi és világi dolgokra, ha szeret filozofálni, érdeklik a társadalmi gondok, azok megoldása, a bűn kérdésköre, az igazságszolgáltatás, stb. akkor lesz belőle, ügyvéd, szociológus, közgazdász, pszichológus stb.

Ezek nélkül az emberek nélkül ugyanúgy nem lenne teljes egész a Világ, mint ahogy egy pék nélkül sem.

Csak a szintek különböznek.

Ezért senki nem hibás. Nem a két réteg közti különbség a konfliktus kiváltó oka. A baj mindig az egyénben keresendő, mert mindig lesz egy diplomás aki fikázza a pogácsaképű szőrös kőművest, pedig lehet hogy olyan villákat húz fel hogy szíjjjelcsókolod. És mindig lesz az egyszeri munkásember, aki ezért visszaanyáz és ugyanúgy nem ismeri el az értelmiség szükségességét és oda-vissza.

Szóval tartsuk tiszteletben hogy ki mit akar elérni az életben, és hogy mivel kívánja szolgálni a társadalmat. Mert a háló nagyon is szerteágazó és minden kihat mindenre. Semmi sem kevésbé fontos, csak a hatások és az eredmények hol látványosabbak, hol kevésbé azok.

2010. aug. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
ok,tagyük fel, a 60.000-ből 30.000 a munkaanyag...akkor is, ki keres a diplomások közül fél óra alatt 30.000-et?
2010. aug. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Hát nem sokan. De nem is irigylem tőle, mert én fizikailag nem lennék képes az ő munkáját végezni :)
2010. aug. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!