Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Etikus ha érettségiző diák...

Etikus ha érettségiző diák (szülei) ajándékokat visznek az iskola vezetőségének még az érettségi eredmények közlése előtt?

Figyelt kérdés

Az írásbelik jórészt lementek, eredmények még nincsenek. De egy javító tanárnak sok eszköze van arra hogy egy gyengébb dolgozatot „felhúzzon”. Magam is javítótanár vagyok.

És akkor jön a szülő megrakodva ajándékokkal és megy be az iskolaigazgatóhoz.

Ajándék nélkül jön ki.

A többit mindenki rakja össze maga.


Ezt nem úgy hívják hogy korrupció?


2021. máj. 12. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Semmiképpen nem etikus.
2021. máj. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És mégis szakmámyban folyik ez, nem 1 és nem 2 esetben.


és akkor még mi az amit nem látunk,mert egy ajándékcsomag feltűnő na de egy szolid kis boríték fel se tűnik!

2021. máj. 12. 10:22
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem etikus, és normálisabb iskolákban ajándékostól vágnának ki az igazgatóiból, teljesen jogosan.
2021. máj. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"és normálisabb iskolákban ajándékostól vágnának ki az igazgatóiból, teljesen jogosan."


Hát itt meg még olyan is volt, elmondom hogy szülő az egész tantestületnek hozott ajándékot letette a tanáriba az igazgató meg hazavitte egymaga. Ott díszelgett rajta hogy a" tantestületnek" ő meg felmarkolta és vitte.

és ez egy igazgató. Fejétől bűzlik a hal.

2021. máj. 12. 10:35
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem etikus. De ha elfogadják és ez az ajándék nincs kihatással az érettségi eredményére, akkor szerintem az nem olyan vészes.
2021. máj. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

" De ha elfogadják és ez az ajándék nincs kihatással az érettségi eredményére, "


Jajjajajjajj... szállj már le a földre ember! Szerinted nem lesz kihatással? Melyik bolygón élsz ember? Mert nem ezen ahol én az biztos

2021. máj. 13. 16:18
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt írtam, HA, szóval, ha kihatással van, akkor nem elfogadható. Az a baj, hogy ilyeneket gyerekek és érettségik közelébe engednek, mikor még egy mondatot sem tud értelmezni. Nyilván én sem tartom valószínűnek ezt az esetet, de ha fenn áll, akkor igaz amit mondtam.

Ha kicsit normálisabban reagáltál volna én sem írom ezt, mivel ez csak egy félreértés volt (legalábbis szerintem).

2021. máj. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Rosszul írtam az előző válaszomban, nem a ha a lényeg, hanem ez egy feltételes mód, vagyis ha elfogadják, és kihatással van, az nem elfogadható, de ha elfogadják és kihatással van az nem elfogadható. Ebben egyáltalán nincs benne az, hogy lenne olyan eset, nincs kihatással, de a lehetősége megvan. Lehet, hogy nagyon kicsi, de nem kizárt, nekem nagyon tisztességes tanáraim voltak, mind gimnáziumban, mind általános iskolában.

Ha ennyire nem vagy megelégedve a munkahelyeddel miért nem váltasz?

2021. máj. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Ha ennyire nem vagy megelégedve a munkahelyeddel miért nem váltasz?"


Tanév vége felé járunk már ezt kivárom. De nyugi, aug végén repül a felmondásom. Addig nem, a nyarat nem hagyom, hülye lennék, be se kell járni és full fizetés van.

2021. máj. 13. 18:27
 10/11 A kérdező kommentje:

"Én azt írtam, HA, "



NEM AZT ÍRTAD!

És meg te MERSZ KIOKTATNI ENGEM szövegértelmezésből?? Taps.

2021. máj. 13. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!