Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy kell értelmezni ezt a...

Hogy kell értelmezni ezt a határidőt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez másnak lehet tök egyértelmű, de inkább megkérdezem...

Van egy beadandónk és emailben azt kaptuk hogy legkésőbb péntekig küldjük el. Akkor ezt úgy kell érteni hogy még csütörtök este vagy úgy, hogy pénteken bármikor küldhetjük?



2021. máj. 12. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
péntekig = pénteken már ott van
2021. máj. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pénteken ott van igen, de mikorra kell ott lennie? Péntek 00.01 perckor vagy este 10 órakor is belefér még? (Ez nyílván szélsőséges példa).
2021. máj. 12. 23:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem adnak meg külön időpontot (például ha az lenne, hogy péntek 10:00-ig kell elküldeni, mert az egyértelmű lenne), akkor a határidőnek kitűzött nap utolsó másodpercéig kell elküldened. Jobb helyeken oda szokták írni az egyértelműség kedvéért, hogy 23:59-ig, hogy ne legyen olyan probléma, amiben most te is vagy.
2021. máj. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Péntek 23:59:59-ig hivatalosan küldheted.
2021. máj. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is péntek 23:59-et jelent.
2021. máj. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én szerintem mivel péntekIG így csütörtök 23:59 legkésőbb... Tehát pénteken már látni akarják, bár akkor írhatták volna, hogy péntekre, akkor egyértelműbb lenne. Mindenesetre biztosan nem péntek 23:59-re gondoltak!
2021. máj. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

De igen. Péntek 23.59. így kell mondani. Az adóbevallást is május 20-ig kell leadni, azaz még május 20-án is le lehet. Vagy mondjuk a szorgalmi időszak nálunk május 14-ig tartott, tehát még 14-én is tartott.


Nem is tudom, hogy nem gondoltam ezekre a dolgokra. Nagyon rá voltam parázva, pedig egyértelmű.

2021. máj. 19. 14:00
 8/9 anonim ***** válasza:
De amúgy miért akarod kihúzni az utolsó pillanatig? :D
2021. máj. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Már túl vagyok rajta egyébként (múlt hét péntekről volt szó) és nem kihúzni akartam, hanem felállítani egy prioritást. ;)


Múlt héten minden napra jutott egy jegymegajánló zh, amik az utazással együtt a fél napot elvették és még egy elfeledett jegyzőkönyvet is be kellett pótolni. Nem volt mindegy, hogy rá kell-e szánnom két estét vagy ráérek péntek délután nyugodtan megírni egyhuzamban.

2021. máj. 20. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!