Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A gazdálkodás menedzsment...

A gazdálkodás menedzsment tényleg ennyire büfészak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Eredetileg oda akartam menni, de már annyi rosszat hallok róla, hogy kezd elmenni tőle a kedvem.

Tényleg nem fogok vele semmire menni, ha végzek? Nem fogok semmihez érteni?

A másik opció amin gondolkodom az a nemzetközi gazdálkodás. Az jobb választás lenne?

Azért gondoltam inkább a gazd. men.-t, mert nem tudom mi érdekel igazán, és az kicsit általánosabb.

Szerintetek mit csináljak?



2021. máj. 14. 20:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%

Gazd. men.-en végeztem, egyáltalán nem nevezném büfészaknak, de még csak könnyűnek sem (persze jó jegyekkel, kettessel viszonylag az, de hát mi nem, talán az orvosi).


Akkor gyere erre, ha a közgazdaság érdekel, azon belül is főleg a vállalkozások működése, indítása, vezetése, szervezése. Ez egy általános, de inkább menedzsment szemléletű közgazdász végzettség, mesterre bárhova tudsz erről menni. De például az első 2 évben ugyanazt tanulod nagyjából, mint a marketingesek, pénzügyesek, szóval akár arra is orientálódhatsz.

2021. máj. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem tudod még egyáltalán hogy mi érdekel, akkor nem rossz választás a gazdmen. Arra viszont számíts hogy ez kb a legnépszerűbb szak az országban, tehát telített a piac. Tehát valamivel ki kell tűnnöd, jobb ha utána még lesz egy mesterdiplomád is, vagy elkezdesz már közben dolgozni, stb.


Az alapszakok között viszonylag kevés különbség van, elég hasonlóak a tantervek, nem lesz behozhatatlan lemaradásod ha az egyiket vagy a másikat választod. Érdemes megnézni az operatív tantervét a szakoknak, hol vannak olyan tantárgyak amik inkább érdekelnek, illetve hogy milyen specializációk (szakirányok) vannak.

2021. máj. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
Nem büfészak, de önmagában ilyen nesze semmi fogd meg jól szak. A pénzügyesek a pénzügyhöz, a marketingesek a marketinghez, a nemzgazdosok a külkereskedelemhez, a turisztikások a turizmushoz értenek valamennyire, a gazdmenesek pedig – egy kicsit mindenhez, de olyan nagyon konkrétan semmihez. Persze ahogyan az előző írja, alapozásnak jó, utána mehetsz valami hasznosabb mesterszakra, vagy ha ügyes vagy és be tudsz kerülni például a Telekom gyakornoki programjába, akkor ott kiképezheted magad mindenfélének (projekt menedzser, innovációs menedzser stb.). De az a baj a szakkal, hogy hatalmas belőle a túlképzés, és mondom annyira azért nem ad kézzelfogható ismereteket. Szerencsésebb választás szerintem egy pénzügy-számvitel, nemzetközi gazdálkodás (azaz külkereskedelem-logisztika) vagy kereskedelem és marketing.
2021. máj. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem a képzéstől kell csodát várni, hanem proaktívnak kell lenni. Ha nem lébecolja el az ember a képzést, akkor már az egyetem mellett olyan helyen dolgozhat, ami nem csak hogy jól mutat az önéletrajzban, de megalapozza a karrieredet is.
2021. máj. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
32%
Igazi büfészak, mint a gazdasági szakok 90 százaléka.
2021. máj. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%

Hát igen, nyugodtan büfészakozd csak le. Aztán ha nem lenne bankod, aki hitelt adjon ha szarban vagy, vagy könyvelő aki a vállalkozásod könyvelését nem csinálja meg, vagy marketinges, aki eladatja a termékedet a piacon, akkor kiderül, mennyire is büfészak.


Könnyű ezzel dobálózni, de ez csak az embert minősíti.

2021. máj. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
49%
#6: Attól hogy valami büfészak, még lehet rá szükség. Irónia nélkül nagyon nehéz lenne nélkülük a világ, nem lenne aki kiszolgál a mekiben...
2021. máj. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
29%

Amúgy a műszaki emberek leszokták szarozni a gazdaságiakat.


De szerintem egy gazdasági szak nem azért tűnik könnyebbnek, mert könnyűsége miatt többen végzik el, hanem mert a magasabb ponthatárok miatt kevesebben buknak ki.

2021. máj. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
35%
#8: Semmi miatt nem "tűnik" könnyebbnek, hanem könnyebb. Ez nem a látszat ilyen-olyan okokból, hanem tény. Nyilván van a gazdasági szakoktól is lentebb, de a mérnöki szakok legnagyobb része 3 nagyságrenddel fölötte van minden gazdasági szaknak.
2021. máj. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom miért pontoztátok le a 9-est amikor általában vége igaza van, kivéve a

- gazdaság- és pénzügymatematikai elemző osztatlan képzést

- banki és biztosítási matek mesterképzést

=> mindkettő mérnöki nehézségű szak

... illetve a Magyarországon nem létező

- kvantitatív marketing és adattudomány szakot amely gyakorlatilag data science

- kvantitatív pénzügy szakot amely detto

És nem lebecsülendő a kereskedelem és marketing + elte survey statisztika mesterszak kombó, utóbbi szakot belülről nem ismerem, de szerintem jó lehet.

2021. máj. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!